Jaka czeka nas pogoda?

Jak informuje IMGW, krańce zachodnie oraz północne kontynentu są pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze pogodę kształtują niże z ośrodkami nad Islandią, Sycylią, północną Polską oraz północno-zachodnią Rosją wraz z układami frontów atmosferycznych. Polska jest w zasięgu płytkiego niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Dolnego Śląska na północ kraju. Przez centrum, z północy na południe, zaznacza się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, powoli przemieszczająca się na wschód. Zachodnia połowa kraju jest w chłodniejszym powietrzu polarno-morskim, pozostały obszar pozostaje jeszcze w ciepłej masie powietrza zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

W czwartek na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu, a w pasie od Śląska przez centrum po Kaszuby, Warmię burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm, a na Kujawach i Kaszubach miejscami do 35 mm, a na Warmii do 40 mm. Temperatura maksymalna od 18 st., 20 st. na zachodzie i Pomorzu do około 25 st. w centrum i 29 st. na południowym wschodzie i Mazowszu. Chłodniej na wybrzeżu: od 14 do 17 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowo-wschodni, na zachodzie przeważnie północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 85 km/h, możliwe pojedyncze porywy do 100 km/h.

W nocy w województwach zachodnich i na południowym wschodzie zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu, a w pierwszej połowie nocy także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna od 4 st., 5 st. na Pomorzu i północny Wielkopolski do około 10 st. w centrum i 13 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na południowym wschodzie i wschodzie wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu, a na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie także burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 16 st. miejscami na północy i zachodzie do około 20 st. w centrum i 26 st., 27 st. na południowym wschodzie. Chłodniej na wybrzeżu: od 12 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W czwartek w Warszawie zachmurzenie na ogół małe, tylko okresami możliwy wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego oraz przelotne opady deszczu i możliwe burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm, niewykluczony grad. Temperatura maksymalna 29 st. Wiatr umiarkowany, południowy i południowo-wschodni. W czasie burzy w porywach do 60 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W pierwszej połowie nocy przelotne opady deszczu lub burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 20 mm. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 75 km/h.

W piątek w stolicy początkowo zachmurzenie umiarkowane, a od godzin południowych małe. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr umiarkowany, północny.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POGODA, PROGNOZA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  12°C Poniedziałek
  noc
  9°C Poniedziałek
  rano
  10°C Poniedziałek
  dzień
  10°C Poniedziałek
  wieczór
  wiecej »