Premier: Patriotyzm gospodarczy pomoże szybciej naprawić Polskę

Uczciwość, godność i patriotyzm gospodarczy pomogą szybciej naprawić Polskę, co obiecaliśmy Polakom; wraz z przyjściem rządów PiS, przebija się to do świadomości - powiedział premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Kielcach.

Szef rządu mówił, że aby szybciej "naprawić Polskę przez najbliższą dekadę w wymiarze: praca, płaca, mieszkanie, rodzina, gospodarka, społeczeństwo i bezpieczeństwo", należy "hołdować takim zasadom jak uczciwość, godność i patriotyzm gospodarczy".

"Ten patriotyzm gospodarczy przejawia się w wielu obszarach m.in. tym, by korzystać z polskich produktów, patrzeć na to, co jest wyprodukowane w Polsce, co daje pracę Polakom, co tworzy polską przedsiębiorczość i polską własność" - wskazał premier.

"Świadomość tego, dopiero teraz wraz z przyjściem naszych rządów - Prawa i Sprawiedliwości, przebija się powoli do świadomości" - ocenił szef rządu.

"Stawiamy na przede wszystkim na polskich przedsiębiorców, na polskich producentów, na tworzenie polskiego kapitału, polskich oszczędności, bo te polskie oszczędności przełożą się na inwestycje w Świętokrzyskiem, w takich miejscach, gdzie jesteśmy" - dodawał Mateusz Morawiecki.

Premier zwrócił uwagę na problemy rolników ze świętokrzyskiego, gdzie rynek rolno-spożywczy jest bardzo ważny.

"Dzisiaj trafiliśmy na taki moment rozwoju rynku rolniczego, że w wielu obszarach, zwłaszcza ważnego sektora sadowniczego, ten rynek został skoncentrowany w rękach często zagranicznych producentów. I oni narzucają ceny skupu w zakresie porzeczek, wiśni często, jabłek, innych owoców, czy warzyw. I staramy się to zmieniać. Nie jest łatwo, bo wytropienie zmowy cenowej, czy kartelu jakiegoś, albo monopolu nie jest łatwe. Ale my chcemy, żeby państwo było aktywne, żeby stało po stronie słabszych. A słabszy w tym zestawieniu jest rolnik, sadownik, a nie ten, który zmonopolizował odbiór tych dóbr ziemi, tych płodów rolnych" - tłumaczył premier.

Szef rządu podkreślił, że wyborcy zaufali PiS. "I przez naszą politykę najbliższych 5-10 lat zrobimy wszystko, żeby przesunąć więcej środków, ponadproporcjonalnie - i to zrobiliśmy - w programach drogowych, rodzina 500 plus, programach społecznych, 75 plus, mieszkanie plus" - powiedział Morawiecki.

Premier podkreślił, że we wszystkich tych programach - biorąc pod uwagę liczbę ludności, populacji, poziom dochodu, ponadproporcjonalnie środki przekierowane są m.in. do województw w Polsce Wschodniej, czy świętokrzyskiego, warmińsko-mazurskiego. "Czyli do tych, które są poniżej średniej dochodu, bo tak działają nasze programy. Działają sprawiedliwie, na zasadzie solidarnej, żeby stworzyć te perspektywy rozwojowe w tych obszarach, w których tych perspektyw były pozbawione" - wyjaśnił Morawiecki.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • antynick
  12.05.2018 17:35
  lanie wody na kolo przedwyborcze. mozeby tak dogadac sie z sasiadem rosja, to i jablka i wisienki daloby sie dobrze sprzedac co? ale nie da rady bo Hegemon nie pozwoli. smutne to...
 • gość
  12.05.2018 22:00
  Gupoty mówi Morawiecki : lepiej omijać podatki, vat i "zapomnieć" zapłacić. A kapitał wywieżć z Polski.
 • 1
  13.05.2018 09:29
  Pawlak tak probowal patriotycznie naprawiac przemysl samochodowy wsiadajc do Poloneza...A jakiej to produkcji samochodami jezdzi Morawiecki i rzad?
 • On
  13.05.2018 14:57
  My nikogo nie dogonimy, bo nie produkujemy niczego wartościowego. Eksportujemy głównie okna, drzwi, meble i krzesła na których jest mała marża i zysk. Kraje kiedyś biedne (Japonia, Korea Płd., Izrael itp.), aby stać się bogate wpompowały mld dolarów w edukację, naukę i badania naukowe. My tego w ogóle nie robimy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  17°C Czwartek
  noc
  11°C Czwartek
  rano
  19°C Czwartek
  dzień
  20°C Czwartek
  wieczór
  wiecej »