Nowy szef MSW Włoch: Nielegalni imigranci muszą pakować walizki

Nowy minister spraw wewnętrznych Włoch Matteo Salvini powiedział w sobotę, że nielegalni imigranci muszą "pakować walizki"'. Mówił, że kraj nie może sobie pozwolić na to, aby utrzymywać setki tysięcy migrantów.

Podczas wiecu w mieście Vicenza na północy Włoch Salvini, który jest też wicepremierem, podkreślił dzień po zaprzysiężeniu rządu Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd, że "dla nielegalnych imigrantów skończyła się beztroska".

"Muszą pakować walizki, spokojnie, ale muszą wyjechać" - dodał lider prawicowej Ligi, krytykującej od dawna dotychczasową politykę migracyjną władz w Rzymie jako zbyt pobłażliwą.

Organizacja pozarządowe, patrolujące Morze Śródziemne i zabierające migrantów na pokłady swych statków Salvini nazwał "wiceprzemytnikami" ludzi.

"Pracujemy nad kwestią organizacji pozarządowych, a ja mam swoje pomysły. Pewne jest to, że państwa muszą znowu postępować jak na państwa przystało, a żaden wiceprzemytnik nie może zawinąć do naszego portu" - oświadczył Salvini.

"Jeśli ktoś ucieka przed wojną, będzie przyjęty, ale inni nie mogą wyruszać; a jeśli przybywają, to nie mogą pozostać we Włoszech" - mówił. Zapewnił odnosząc się do fali migracyjnej: "Jeśli powróci u nas alarm, mam jasną koncepcję, jak przedstawić tę kwestię uwadze opinii światowej".

Zapowiedział, że w niedzielę uda się na Sycylię. "To nasza granica" - dodał. Szef MSW ma być w porcie Pozzallo, do którego zawijają statki z migrantami zabranymi z łodzi i pontonów.

Salvini wyjaśnił też: "Chcę wzmocnić porozumienia z krajami, z których przybywają tysiące zdesperowanych ludzi; dla dobra naszego i ich". "Nie możemy pozwolić sobie na to, aby utrzymywać dalej setki tysięcy ludzi we Włoszech" - zaznaczył.

W kampanii wyborczej i po wyborach z 4 marca Salvini wielokrotnie mówił, że należy odesłać do krajów pochodzenia pół miliona nielegalnych imigrantów.

«« | « | 1 | » | »»
 • MS
  03.06.2018 12:42
  Było ich nie wpuszczać, tylko łódki zawracać na morza międzynarodowe (jak to robią Australijczycy) lub zatapiać. Szybko by się nauczyli.
 • Gosc
  03.06.2018 13:55
  MS, ty tak na powaznie? Dla wlasnego spokoju ludzi bys potopil? Oczywiscie w kosciele poboznie sie pomodliles, zeby Pan Bog ci zawsze dobrobyt zsylal i emigrantow niszczyl? Oby to na opak nie wyszlo...
 • trzy bratanki
  03.06.2018 14:52
  Brawo Italianie. Być może nie będziecie musieli 5 razy dziennie wypinać pupy na dywaniku, tak jak ci najbardziej demokratycznie rozwinięci europejczycy.
 • Gość
  03.06.2018 17:51
  "Protokół przeciwko przemytowi migrantów" (Protocol against the Smuggling of Migrants) z 2000 obowiązujący od 2004 w artykule 18 mówi: "każde Państwo-Strona zobowiązuje się do ułatwienia i przyjęcia z powrotem, bez zbędnej zwłoki, osób będących obiektem przemytu, które są jego obywatelami lub posiadają prawo stałego pobytu na jego terytorium w chwili ich powrotu"
  Przekład polski http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-05-18-162
  Lista stron http://www.unodc.org/unodc/en/treaties/CTOC/signatures.html
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  24 25 26 27 28 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  7°C Wtorek
  dzień
  8°C Wtorek
  wieczór
  6°C Środa
  noc
  3°C Środa
  rano
  wiecej »