We Francji trwa wiosenna sesja plenarna episkopatu Francji, która zgromadziła blisko 120 biskupów. Po raz pierwszy uczestniczy w niej mianowany w 2009 roku nuncjusz apostolski, abp Luigi Ventura. Jest to już 50. sesja od czasu powstania Konferencji Biskupów Francji w 1964 r.
Przewodniczący konferencji episkopatu, kard. André Vingt Trois, otwierając aktualną sesję powiedział do biskupów: „Znaleźliśmy się prawdopodobnie w momencie kluczowym tworzenia naszych struktur kościelnych. Po Soborze Watykańskim II i Synodach Biskupów, które w ślad za nim podjęły temat apostolstwa świeckich (edhortacja apostolska Christi fideles laici) oraz posługi kapłanów (exhortacja apostolska Pastores dabo vobis), zarówno zmiany w strukturach społecznych, jak i wzrastająca rola świeckich oraz przeobrażenia w posłudze kapłanów, zachęcają nas do pogłębienia podziału odpowiedzialności, jak również do odnowienia sposobu wzywania do kapłaństwa i stałego diakonatu”.
W odróżnieniu od sesji listopadowej, dużo bardziej medialnej, z wieloma zaproszonymi gośćmi, sesja wiosenna odbywa się zasadniczo z udziałem samych biskupów. Jedynym zaproszonym gościem jest socjolog Robert Rochefort, który ma pomóc biskupom w refleksji nad rozwojem i wyzwaniami, jakie stoją przed społeczeństwem francuskim.
Oprócz komisji ds. księży i świeckich, rodziny i społeczeństwa oraz misji powszechnej, wyniki swych prac zaprezentują również dwie grupy powołane w listopadzie do zbadania zagadnień ekologii i środowiska oraz zgromadzeń niedzielnych, jak również grupa analizująca katolickie szkolnictwo wyższe.
Biskupi zajmą się też zagadnieniami bioetyki oraz spróbują zdefiniować, jaki charakter w dzisiejszym świecie multimediów powinno mieć radio chrześcijańskie.
Dla Rwandy 7 kwietnia jest początkiem okresu żałoby narodowej, która trwa do 4 lipca.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich: ruszyła zbiórka podpisów pod projektem ustawy.
Mieszkańcy Krzywego Rogu o ataku, w którym zginęło 20 osób, w tym dziewięcioro dzieci.
Patrząc na Ukrainę musimy zupełnie inaczej przeliczać, ile amunicji potrzebujemy.