- Zachęćcie młodzież, by na Światowe Dni Młodzieży w Panamie przywiozła ze sobą kopię wizerunku Maryi najbardziej czczonego w ich kraju - zachęca koordynatorów ŚDM z całego świata arcybiskup Panamy Jose Ulloa Mendieta.
Podczas ubiegłotygodniowego II Międzynarodowego Spotkania Przygotowawczego do ŚDM Panama 2019, arcybiskup Panamy spotkał się z koordynatorami z całego świata, odpowiedzialnymi za przygotowanie grup pielgrzymów z ramienia konferencji episkopatów i międzynarodowych ruchów i wspólnot.
Hierarcha, który kieruje przygotowaniami do styczniowego spotkania młodych z papieżem Franciszkiem, towarzyszył delegatom z całego świata, którzy poznawali szczegóły dotyczące najbliższych ŚDM i odwiedzali miejsca, w których odbędzie się część styczniowego spotkania.
Abp Ulloa wielokrotnie podkreślał, że temat 34. ŚDM: „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38) wpisuje się w maryjną pobożność Panamczyków. Zachęcał też, by styczniowe spotkanie było dla młodzieży z całego świata okazją do podzielenia się tym, jak Maryja jest czczona w krajach, z których przybywają.
- Zachęćcie młodzież, by na Światowe Dni Młodzieży w Panamie przywiozła ze sobą kopię wizerunku Maryi najbardziej czczonego w ich kraju - zwrócił się do koordynatorów ŚDM z całego świata abp Ulloa. Wizerunki Maryi mają być wystawione podczas tygodnia Wydarzeń Centralnych ŚDM, aby młodzi mogli zapoznać się z nimi i opowiedzieć rówieśnikom o kulcie maryjnym praktykowanym na całym świecie.
Z kolei Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM zachęca Polaków do tego, by zabrali ze sobą wizerunki Maryi czczone w polskich diecezjach, które również zostaną wystawione w Panamie podczas spotkania młodych, jako świadectwo polskiej pobożności Maryjnej.
Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.
W sobotę rebelianci M23 przejęli kontrolę nad miastem Masisi w prowincji Kivu Północne.
W tle konflikty zbrojne oraz kwestie symboli religijnych i hidżabów.
Sytuacja bezpieczeństwa na Haiti systematycznie pogarsza się od kilku lat.
W tym roku przypada 1700. rocznica pierwszego soboru ekumenicznego w Nicei.
Scholz skrytykował propozycję zwiększenia wydatków na obronność do 3,5 proc. PKB.