Styczeń był drugim miesiącem z kolei, w którym „Gość Niedzielny” utrzymał pierwsze miejsce pod względem sprzedaży wśród tygodników opinii. „Gość ”, ze sprzedażą na poziomie 139 693 egz., zanotował wzrost sprzedaży o 7 proc. w stosunku do tego samego miesiąca roku ubiegłego – wynika z danych Związku Kontroli i Dystrybucji Prasy.
Był to jedyny wzrost sprzedaży wśród tygodników. Tuż za nim uplasowała się „Polityka”, która sprzedała się w ilości 134 537 egz., czyli o 8 proc. mniej niż w analogicznym miesiącu 2009 roku. „Newsweek Polska”, ze sprzedażą na poziomie 104 459 egz. i 1 proc. spadkiem sprzedaży w stosunku do stycznia 2009 roku, znalazł się na trzecim miejscu. Na czwartej pozycji uplasował się „Wprost”, którego sprzedaż była o 34 proc. mniejsza niż w tym samym miesiącu roku ubiegłego.
„Przewodnik Katolicki” sprzedał się w wysokości 28 301, notując spadek sprzedaży o 0,28 proc w badanym okresie czasu. Sprzedaż „Tygodnika Powszechnego” wynosiła w styczniu 2010 roku 16 948 egz., ponad 22 proc. mniej niż w analogicznym miesiącu 2009 roku. Tygodnik „Niedziela” nie jest członkiem ZDKP i nie udostępnia danych sprzedażowych.
Jej zdaniem konieczne jest wzmocnienie dialogu ze Stanami Zjednoczonymi na równych prawach.
Tym razem najpewniej był to dron przemytników. Kontrabandy nie znaleziono.
"Operacja policyjna trwa. Nadal apelujemy do ludzi, aby unikali tego obszaru".
W latach 2015-2024 zlikwidowano ponad 800 nieekologicznych źródeł ogrzewania.
Papież zachęca, aby przeżywać Boże Narodzenie jako czas umiaru i konkretnej miłości bliźniego.
W tekstach liurgii mowa o radości z zapowiadanego przyjścia Chrystusa.
Upamiętnia wydarzenia z II w. p.n.e. - zwycięstwo Machabeuszy nad armią Antiocha IV.