Kościół Wenezueli już po raz dziesiąty zorganizował Tydzień Życia.
Inicjatywy pro life podejmuje się tam w tygodniu, w którym przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Obchodzenie 25 marca jako Dnia Życia przyjmuje się w różnych częściach świata, a w Ameryce Łacińskiej już od lat jest powszechne. W wielu krajach kontynentu ma charakter nie tylko kościelny, ale ogólnonarodowy, jako wprowadzone oficjalnie przez władze państwowe. W wenezuelskim Tygodnia Życia wszystkie diecezjalne sekretariaty duszpasterstwa rodzin organizują pielgrzymkowe marsze w obronie nienarodzonych. Podczas tych diecezjalnych pielgrzymek odmawia się specjalny różaniec w intencji poczętego życia.
W Peru episkopat skierował do wszystkich mieszkańców kraju przesłanie na obchodzony tam 25 marca Dzień Dzieci Nienarodzonych. Zwraca się w nim uwagę, że ci najsłabsi, najbardziej bezbronni członkowie społeczeństwa stali się przedmiotem nieuzasadnionych racjonalnie ataków ze strony mniejszościowych grup zupełnie obcych tożsamości i kulturze Peruwiańczyków. Z agresywną uporczywością usiłują one doprowadzić do legalizacji aborcji jako rzekomego „prawa kobiet”. Biskupi przypominają, że peruwiańska konstytucja i tamtejsze prawo chronią ludzkie życie od samej chwili poczęcia.
Różne inicjatywy z okazji Dnia Życia podejmują diecezje argentyńskie. W Comodoro Rivadavia 25 marca jest tym razem dniem modlitwy i postu jako zadośćuczynienia za grzech zabójstwa nienarodzonych. Na terenie tej diecezji sąd zezwolił niedawno na przerwanie 20-tygodniowej ciąży, a obecnie oczekiwana jest podobna decyzja najwyższego trybunału tamtejszej prowincji Chubut w sprawie aborcji dziecka poczętego 23 tygodnie temu. Diecezja Paraná kampanię pro vita prowadzi także w szkołach. Uczniów zachęca się do modlitwy za nienarodzonych, a także do przygotowania wyprawek dla dzieci mających się urodzić w biednych rodzinach. Podobna pomoc charytatywna udzielana jest tego dnia również w innych częściach kraju.
W niektórych diecezjach Argentyny inicjatywy związane z Dniem Życia nie ograniczają się do samej tylko uroczystości Zwiastowania Pańskiego. W stołecznym Buenos Aires 27 marca odbędzie się już po raz piąty manifestacja rowerowa pod hasłem obrony życia. Tym razem podejmie się na niej również problem opieki nad osobami starszymi. W San Luis zorganizowano trwającą dłużej wystawę „Ludzkie oblicze embriona”. 26 marca senator Liliana Negre de Alonso, znana z działań na rzecz rodziny i przeciw liberalizacji prawa o antykoncepcji i aborcji, przedstawi tam kwestię obrony życia w argentyńskim ustawodawstwie. Natomiast w diecezji Catamarca obchody pro life trwają przez prawie cały tydzień, od 22 do 26 marca. Organizują je wspólnie cztery diecezjalne duszpasterstwa: rodzinne, oświatowe, młodzieżowe i powołaniowe. Spotkanie w dniu 25 marca zakończy się Mszą z błogosławieństwem kobiet w ciąży.
W kilkuset kościołach w Polsce można bezgotówkowo złożyć ofiarę.
Na placu Żłobka przed bazyliką Narodzenia nie było tradycyjnej choinki ani świątecznych dekoracji.