Słońce, deszcz?

Jak informuje IMGW, zachodnia Europa oraz krańce północne są pod wpływem wyżów. Pogodę nad pozostałym obszarem kontynentu kształtują układy niskiego ciśnienia. Województwa zachodnie i południowo-zachodnie Polski znajdą się w zasięgu słabego klina wyżu z centrum z rejonu Kanału La Manche. Pozostały obszar kraju są pod wpływem płytkiego niżu, którego ośrodek znad Litwy przemieszczać się będzie powoli nad Białoruś. Pozostaniemy w chłodnym i wilgotnym powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nieznacznie będzie się wahać.

W sobotę na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i miejscami niewielkie, przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, miejscami burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm, 25 mm, a na Podlasiu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 20 st.C na południowym wschodzie, na Warmii i lokalnie na Mazurach, 23 st.C w centrum, do 26 st.C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, wysoko w górach okresami silny, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na północnym zachodzie i zachodzie zachmurzenie umiarkowane, tylko a Dolnym Śląsku początkowo możliwy słaby deszcz. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, a na wschodzie i północnym wschodzie zanikające burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura minimalna od 13 st.C do 16 st.C. Chłodniej na północnym zachodzie i w kotlinach górskich: od 10 st.C do 12 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, wysoko w górach okresami silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

W niedzielę na zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego i miejscami niewielkie przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, a na północnym wschodzie i wschodzie kraju także burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm, a na Mazurach i Podlasiu do 30 mm. Temperatura maksymalna od 19 st.C na południowym wschodzie, 23 st.C w centrum, do 26 st.C na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, wysoko w górach dość silny i silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów do 25 mm. Temperatura maksymalna około 23 st.C. Wiatr umiarkowany, porywisty, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 60 km/h. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, początkowo możliwa burza. Temperatura minimalna 16 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, w czasie burzy porywisty.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i burze. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm. Temperatura maksymalna 22 st.C. Wiatr przeważnie umiarkowany, północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy do 60 km/h.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POGODA, PROGNOZA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30 31 1 2 3 4 5
  5°C Poniedziałek
  dzień
  5°C Poniedziałek
  wieczór
  3°C Wtorek
  noc
  1°C Wtorek
  rano
  wiecej »