Ruszyli biegiem na Jasną Górę

Prawie 40 osób bierze udział w drugiej, łódzkiej charytatywnej biegowej pielgrzymce na Jasną Górę, która w sobotę rano wyruszyła spod kościoła św. Wojciecha w Łodzi. Do pokonania mają ok. 130 km. Na Jasną Górę chcą dotrzeć jeszcze w sobotę na Apel Jasnogórski.

Jak wyjaśnił koordynator akcji Jakub Żebrowski, za każdy kilometr, który uczestnik pielgrzymki przebiegnie, sponsor wydarzenia przekaże 10 złotych. Pieniądze mają trafić na potrzeby podopiecznych parafii św. Wojciecha w Łodzi. W ub. roku "wybiegano" około 7 tys. zł.

Bieg ma charakter sztafetowy, każdy pielgrzym może pokonać na raz tyle kilometrów, ile czuje się na siłach - 5, 10 czy nawet, jak deklarowali niektórzy przed rokiem, 50 km.

Trasę zabezpieczać będzie policja i jest tak wyznaczona, aby nie prowadziła przez drogi, gdzie jest duży ruch samochodów. Uczestnicy chcą dotrzeć na Jasną Górę ok. godz. 21 na Apel Jasnogórski.

Jedną z osób biorącą udział w charytatywnej biegowej pielgrzymce jest kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Łodzi, poseł PiS Waldemar Buda.

W rozmowie z dziennikarzami zwrócił uwagę, że "pielgrzymka rośnie w siłę" - jest dwukrotnie więcej uczestników niż w ub. roku. Podkreślił, że choć każdy biegacz ma różne intencje, to wszyscy mają jeden wspólny cel - pomoc podopiecznym parafii św. Wojciecha. Dlatego - jak mówił - liczy się każdy przebiegnięty kilometr trasy.

Pytany, ile chce przebiec w tym roku przypomniał, że w ub. roku przebiegł 57 km. Teraz chce ten wynik poprawić. Poseł jest przekonany, że podobnie jak w 2017 roku tak i teraz uczestnikom uda się dobiec na Jasna Górę na Apel Jasnogórski. Jest przekonany, że to inicjatywa konieczna i potrzebna.

Z kolei koordynator akcji Jakub Żebrowski chciałby, aby ta pielgrzymka jednoczyła i była momentem, w którym wszyscy jej uczestnicy będą czuć się łodzianami. "Biegniemy dzisiaj z flagą Łodzi, aby pokazać w innych miejscowościach, które będziemy mijali, że pochodzimy z Łodzi" - dodał.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 1 2
  10°C Poniedziałek
  dzień
  11°C Poniedziałek
  wieczór
  8°C Wtorek
  noc
  4°C Wtorek
  rano
  wiecej »