Spotkanie w Dublinie ma nam pomóc w odkryciu piękna i znaczenia rodziny i małżeństwa, a także w umocnieniu przekonania o wyjątkowości wielkiego daru, jakim dla każdego z nas jest rodzina.
Wskazuje na to Linda Ghisoni, która w Światowym Spotkaniu Rodzin uczestniczyć będzie w podwójnej roli, jako żona i matka oraz podsekretarz Papieskiej Dykasterii ds. Rodziny, która to wydarzenie organizuje.
To zainicjowane przez Jana Pawła II spotkanie rozpoczyna się już 21 sierpnia. Wezmą w nim udział rodziny ze 116 krajów świata. W dwóch ostatnich dniach wydarzenia weźmie udział Papież Franciszek, który przybędzie do Dublina za tydzień.
„W centrum obrad i dyskusji panelowych znajdzie się papieska adhortacja «Amoris laetitia», która wciąż nie została wystarczająco odkryta przez rodziny” – mówi Linda Ghisoni. Wskazuje, że nie jest to dokument skupiający się jedynie na „zranionych rodzinach”, ale wychodzący do każdego, ponieważ rodzina jest doświadczeniem ogólnoludzkim, uniwersalnym, a nie przywilejem niewielu.
"Mój udział w Światowym Spotkaniu Rodzin ma podwójny wymiar – prywatny, czyli rodzinny oraz zawodowy. Będę w Dublinie z całą rodziną, ale zarazem w pracy – mówi Radiu Watykańskiemu Linda Ghisoni. – Jako rodzina pragniemy wsłuchać się w głos innych i doświadczyć wspólnoty, by wraz z rodzinami całego świata pogłębić treści dotyczące małżeństwa i rodziny, które pozwolą nam z nową świadomością spojrzeć na tę rzeczywistość, jako na ogromny dar, jakim rodzina jest dla każdego z nas. Liczymy też, że nabierzemy tam nowego zapału i siły do tego, by stawiać czoło różnym wyzwaniom związanym z naszą rodzinną codziennością. Gdy chodzi o wymiar pracy mam nadzieję, że będzie to doświadczenie kościelne pobłogosławione przez Pana, w którego centrum znajdzie się rodzina, jako prawdziwe bogactwo, jako miejsce spotkania, piękna i radości, dla tych, którzy są jej częścią, dla Kościoła i dla całego społeczeństwa".
Linda Ghisoni wskazuje, że z Dublina w świat powinno popłynąć świadectwo piękna i wartości prawdziwej rodziny i małżeństwa. Bez nich, jak podkreśla, nie ma przyszłości dla świata. Światowe Spotkanie Rodzin w Dublinie przebiegać będzie pod hasłem „Ewangelia rodziny: radość dla świata”.
"Franciszek jest przytomny, ale bardziej cierpiał niż poprzedniego dnia."
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.