Piątek należał do Pawlukiewicza

Jeszcze przed rozpoczęciem trzydniowej randki dla sakramentalnych znany kaznodzieja i duszpasterz akademicki spotkał się ze świdnicką młodzieżą.

W czasie południowego spotkania 5 października ks. Piotr Pawlukiewicz zachęcał do spojrzenia Chrystusowi prosto w oczy.

- Symbolem personalnego poznania jest spojrzenie w oczy. To jest wielka tajemnica wiary z tym spojrzeniem w oczy. Są małżeństwa, które żyją ze sobą 20 czy 30 lat, kochają się, pracują wspólnie, ale w oczy sobie nie spojrzą. Co to za zagadka? Bo w oczy zagląda się do środka. A w oczach mamy często co innego niż na zewnątrz. Bo tu nieraz gramy i boimy się, że to się wyda - wyjaśniał.

Wieczorem ks. Pawlukiewicz spotkał się już ze 170 parami uczestniczącymi w 8. Ogólnopolskim Kongresie Małżeństw. Tym razem zmierzył się z tematem dużo szerszym, mówiąc o nazywaniu rzeczy po imieniu.

- Być sobą. Czuć się na swoim miejscu. Rozmawiałem kiedyś z takim menelikiem z Otwocka, który był już przepity, ale stał na ulicy i patrząc na osiedle, mówił: „Proszę księdza, w tych blokach to ja robiłem kanalizę i jest dobrze zrobiona. Jak ksiądz chce, to możemy zapytać, czy im się psuje”. On robił kanalizę i on wie, kim jest. Ma swoje poczucie godności i jest sobą. Nie udaje nikogo - wspominał duszpasterz z Warszawy.

W czasie obu spotkań sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury była wypełniona po brzegi. Anegdoty i historie opowiadane przez ks. Pawlukiewicza bawiły, ale i skłaniały do myślenia. Prelegent jeszcze przed swoim wystąpieniem został uhonorowany kongresową statuetką "Amicus Matrimonium” - Przyjaciel Małżeństw.

Przypomnijmy, że tematem tegorocznego kongresu trwającego od 5 do 7 października są „konsumpcja i asceza”.

- Jedno i drugie jest bezwzględnie konieczne w życiu małżeńskim, żeby nie utonęło w rozkoszach słodyczy, ale też nie stało się rozgoryczone, że wszyscy mają lepiej, a my źle - wyjaśniał ks. Piotr.

Na konferencję przyjechał na zaproszenie Fundacji Małżeństwo Rodzina, która wraz z ks. Krzysztofem Orą oraz przedstawicielami Ruchu Światło-Życie i Spotkań Małżeńskich przygotowali kongres.

- Historia tego wydarzenia ma już osiem lat. Została zapoczątkowana przez ks. Romana Tomaszczuka. On zapoczątkował to wydarzenie, które nie tylko gromadzi małżonków z terenu Świdnicy, ale przybywają tu ludzie z całej Polski - wyjaśnia ks. Krzysztof Ora.

W programie przygotowano nie tylko wykłady, ale i czas na zabawę. Pierwszego dnia uczestnicy po wystąpieniu ks. Pawlukiewicza mogli wysłuchać koncertu zespołu Fisheclectic.

Więcej informacji o kongresie znajdziecie TUTAJ, a już niebawem relacja z kolejnych dni.

Poniżej film z wystąpienia ks. Pawlukiewicza dla młodzieży. Wieczorny ukaże się niebawem. Dla niecierpliwych polecamy zajrzeć na nasz profil facebookowy, gdzie prowadziliśmy transmisję na żywo z wykładu.

MalzenstwoRodzina ks. Piotr Pawlukiewicz - "W cztery oczy z Chrystusem"

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7
  8°C Sobota
  wieczór
  7°C Niedziela
  noc
  7°C Niedziela
  rano
  8°C Niedziela
  dzień
  wiecej »