"Polska jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku"

Szef MSZ Iranu Mohammad Dżawad Zarif skrytykował w piątek na Twitterze Polskę za wspólną organizację ze Stanami Zjednoczonymi międzynarodowej konferencji na temat Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Iranu, nazywając ją "rozpaczliwym antyirańskim cyrkiem".

Zarif na Twitterze napisał: "Przypomnienie dla gospodarza/ uczestników antyirańskiej konferencji: ci, którzy brali udział w ostatnim antyirańskim show USA są albo martwi, albo zhańbieni, albo zmarginalizowani. Iran jest silniejszy niż kiedykolwiek".

Szef irańskiego MSZ dodał, że "podczas gdy Iran ratował Polaków w czasie II wojny światowej, obecnie (Polska) jest gospodarzem rozpaczliwego antyirańskiego cyrku".

Wcześniej w piątek sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył w rozmowie ze stacją Fox New, że Stany Zjednoczone planują zorganizować w dniach 13-14 lutego w Polsce międzynarodową konferencję poświęconą pokojowi i stabilności na Bliskim Wschodzie, ze szczególnym uwzględnieniem wpływów Iranu w regionie.

"Zbierzemy razem kilkadziesiąt państw z całego świata. Będą się one koncentrować na stabilności, pokoju, wolności i bezpieczeństwie tu, w regionie Bliskiego Wschodu, a ważnym elementem ma być zapewnienie, że Iran nie jest destabilizującym czynnikiem" - powiedział Pompeo w Egipcie, gdzie przebywał w ramach podróży po dziewięciu państwach bliskowschodnich, mającej na celu wyjaśnienie amerykańskiej polityki względem regionu.

Amerykański sekretarz stanu dodał, że na konferencję przyjadą przedstawiciele państw z Azji, Afryki, zachodniej półkuli, Europy i Bliskiego Wschodu.

Następnie amerykański Departament Stanu i polskie MSZ oficjalnie poinformowały, że w dniach 13-14 lutego w Warszawie odbędzie się konferencja ministerialna ws. budowania pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. "Mamy przyjemność poinformować, że Stany Zjednoczone i Rzeczpospolita Polska będą współgospodarzami +Spotkania ministerialnego poświęconego budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie+, które odbędzie się w Warszawie w dniach 13-14 lutego. Do udziału w spotkaniu zostały zaproszone państwa z całego świata" - napisano w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej Departamentu Stanu. Identycznej treści oświadczenie zamieściło polskie MSZ.

"W trakcie spotkania będą miały miejsce dyskusje na temat kwestii kluczowych dla stabilności Bliskiego Wschodu dotyczących m.in. terroryzmu i ekstremizmu, rozwoju i proliferacji pocisków rakietowych, bezpieczeństwa handlu morskiego oraz bezpieczeństwa energetycznego, a także zagrożeń wynikających z działalności różnych aktorów i grup interesów w regionie" - zapowiedziano.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • do rzeczy
  12.01.2019 13:49
  podobno nasz premier ma zażądać od Izraela uznania państwa Palestyńskiego w granicach z 1967 roku?
 • Obed
  12.01.2019 13:57
  Minister grozi śmiercią, zhańbieniem i zmarginalizowaniem... Co na to strona polska?
 • GOŚĆ
  12.01.2019 17:38
  Organizacja konferencji COP24, która zajmowała się ideologią CO2 wg mediów kosztowała Polaków 250mln, a przecież to nie koniec wydatków bo teraz trzeba będzie łożyć na kary za emisje CO2. Ile milionów trzeba będzie wydać na konferencję na temat Bliskiego Wschodu? Pomijając aspekt, jaki Polska w ogóle ma interes by w tym uczestniczyć i czy to nie zwiększa dodatkowo zagrożenia dla Polaków, czy my mamy za dużo pieniędzy?

  A jutro dzieci wysłane przez dorosłych będą żebrać od ludzi na publiczne lecznictwo do którego wielu Polaków (ponad 2mln) z braku ubezpieczenia nie ma dostępu mimo zagwarantowania równego dostępu wszystkim w konstytucji.
 • krut00
  12.01.2019 23:41
  Polska już się zhańbiła i mimo tego została jeszcze przykładnie wytarzana w smole i pierzu. Irański MSZ oczywiście ma rację, to zwykły cyrk, zaś nasz udział to zwyczajny występ pajaców. Szkoda tylko że taki smutny
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  31 1 2 3 4 5 6
  18°C Środa
  dzień
  19°C Środa
  wieczór
  16°C Czwartek
  noc
  12°C Czwartek
  rano
  wiecej »