PFN uruchomiła program wizyt studyjnych, skierowany m.in. do dziennikarzy i liderów opinii

Polska Fundacja Narodowa uruchomiła program wizyt studyjnych, skierowany m.in. do dziennikarzy i liderów opinii z całego świata, którego celem jest przybliżanie polskiej historii, kultury, wartości oraz wydarzeń historycznych kształtujących dzieje Europy - podano we wtorkowym komunikacie PFN.

Według PFN, inicjatywa ma na celu "przybliżenie historii Polski, polskiej kultury i wartości, a także wydarzeń historycznych kształtujących dzieje Europy". "Osobom, do których skierowany jest program, PFN chce również pokazać Polskę jako kraj nowoczesny, dynamicznie reagujący na zmiany, wspierający i budujący rozwój Europy i świata w XXI-wieku" - dodano w komunikacie.

Jak poinformowała Fundacja, adresatami programu są dziennikarze, redaktorzy naczelni największych i najważniejszych mediów, przedstawiciele środowisk opiniotwórczych oraz liderzy opinii z całego świata. "Pierwsza wizyta dla przedstawicieli z Izraela zostanie zorganizowana we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych i Ambasadą RP w Izraelu" - czytamy. W komunikacie podano także, że w ramach wizyt "PFN planuje organizację spotkań m.in. z historykami, publicystami, żyjącymi świadkami historii oraz innymi wybitnymi Polakami". "W planach są wizyty w muzeach i ośrodkach badawczych, a także inne formy poznawania polskiej kultury i historii na terenie całego kraju" - napisano.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie... Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  14°C Czwartek
  rano
  22°C Czwartek
  dzień
  23°C Czwartek
  wieczór
  18°C Piątek
  noc
  wiecej »