Papież zaniepokojony wydarzeniami w Strefie Gazy

Benedykt XVI wyraził zaniepokojenie atakiem izraelskich sił na konwój statków z pomocą humanitarną dla palestyńskiej Strefy Gazy. Podczas środowej audiencji generalnej papież modlił się za ofiary i wystosował żarliwy apel o pokój na Bliskim Wschodzie.

"Z głębokim drżeniem śledzę tragiczne wydarzenia, jakie miały miejsce w pobliżu Strefy Gazy. Odczuwam potrzebę złożenia szczerych kondolencji z powodu ofiar tych niezwykle bolesnych wypadków, niepokojących tych, którym leży na sercu pokój w tym regionie" - powiedział Benedykt XVI.

Papież dodał: "Raz jeszcze ze zbolałym sercem powtarzam, że przemoc nie rozwiązuje kontrowersji, lecz nasila ich dramatyczne konsekwencje i rodzi nową przemoc".

"Apeluję do tych, na których spoczywa odpowiedzialność polityczna na szczeblu lokalnym i międzynarodowym, aby nieustannie poszukiwali sprawiedliwych rozwiązań na drodze dialogu, tak by ludności tego obszaru zagwarantować lepsze warunki życia w zgodzie i spokoju" - mówił Benedykt XVI.

"Proszę was, byście przyłączyli się do mojej modlitwy za ofiary, za ich rodziny i za tych, którzy cierpią. Niech Pan wspiera wysiłki tych, którzy niestrudzenie zabiegają o pojednanie i pokój" - zakończył papież zwracając się do wiernych.

W poniedziałkowej operacji izraelskich komandosów przeciwko konwojowi statków z pomocą humanitarną dla rządzonej przez radykalny Hamas Strefy Gazy zginęło - według armii izraelskiej - dziewięciu propalestyńskich aktywistów, a około 20 zostało rannych. Ranni zostali też izraelscy żołnierze.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  29°C Sobota
  wieczór
  25°C Niedziela
  noc
  21°C Niedziela
  rano
  29°C Niedziela
  dzień
  wiecej »