M. Jurek: Zgłosiliśmy do rejestracji Komitet Wyborczy Prawicy; cieszymy się z udziału w nim Kai Godek

Zgłosiliśmy do rejestracji Komitet Wyborczy Prawicy, cieszymy się z udziału w naszym komitecie Kai Godek i jej fundacji "Życie i rodzina"; dajemy jasną i klarowną propozycję wyborcom, dla których ważne są zasady cywilizacji chrześcijańskiej - powiedział PAP szef Prawicy Rzeczypospolitej Marek Jurek.

Do Państwowej Komisji Wyborczej wpłynęło kolejne 11 zawiadomień o utworzeniu komitetu wyborczego, dokumenty złożył m.in. Komitet Wyborczy Prawica.

"Dzisiaj zgłosiliśmy do rejestracji Komitet Wyborczy Prawicy (...) Zgłasza go Prawica Rzeczypospolitej, ale chcemy, żeby był otwarty i będzie otwarty na wszystkie aktywne środowiska opinii chrześcijańskiej" - powiedział PAP Marek Jurek.

"Cieszymy się z udziału w naszym komitecie pani Kai Godek i jej fundacji <<Życie i rodzina>>" - podkreślił.

Jak mówił Marek Jurek, polityka jego ugrupowania jest skoncentrowana wokół trzech podstawowych kwestii: suwerenności Rzeczypospolitej, cywilizacji życia i prawa rodziny oraz wolności politycznej.

"Słyszymy bardzo wielu ludzi, którzy mówią, że w warunkach tego zgiełku politycznego nie wiedzą już na kogo głosować. Dajemy wyborcom, dla których ważne są zasady cywilizacji chrześcijańskiej i wartości niepodległego państwa polskiego, jasną, klarowną propozycję, która nie będzie kluczyć, tak jak dzisiejsza większość w sprawie (projektu ustawy) <<Zatrzymaj aborcję>>, czy utrzymywania w mocy genderowej konwencji stambulskiej" - powiedział Jurek.

Zaznaczył, że obserwujemy na scenie politycznej konsolidację lewicy. "Naprzeciwko niej potrzebna jest silna, aktywna prawica. Dzisiaj tak naprawdę agendę opozycji kształtuje aktywna lewica" - ocenił Jurek.

PKW przyjmuje zgłoszenia o utworzeniu komitetu do 26 sierpnia. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października; Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

«« | « | 1 | » | »»
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
19°C Piątek
dzień
19°C Piątek
wieczór
16°C Sobota
noc
13°C Sobota
rano
wiecej »