Morawiecki: Nasza polityka ma służyć wszystkim Polakom

- Warto postawić na tych, którzy potrafili zadbać i o finanse, i o najsłabszych - mówił premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencji wyborczej PiS w Toruniu.

W ocenie premiera, ostatnie lata możemy nazwać dobrym czasem dla Polski, "czasem zmiany, która nie służy antyrozwojowym grupom interesów", tylko służy wszystkim Polakom. - To jest podstawowe założenie naszych programów gospodarczych i społecznych. Nasza polityka ma służyć wszystkim Polakom - podkreślił.

Szef rządu powiedział, że agencja FTSE Russell przyjęła Polskę do grona państw rozwiniętych. Jego zdaniem, stało się to dlatego, że rząd PiS potraktował instytucje państwa i samo państwo jak największy skarb i największe dobro. - Tylko dzięki temu naprawa instytucji publicznych, a zwłaszcza instytucji podatkowych doprowadziła do tego, że dzisiaj, w tym roku, w zeszłym roku przeznaczamy na cele społeczne, rozwojowe, gospodarcze, prospołeczne, prorodzinne 80 do 90 mld zł.

- Czy teraz, kiedy jest dobry czas dla Polski, warto zmieniać ekipę, która do tego doprowadziła? - pytał Morawiecki. - Czy warto postawić raczej na tych, którzy potrafili wykazać, że w czasach, kiedy w strefie euro jest wzrost gospodarczy około 1 procenta, w Niemczech w okolicach zera, u nas powyżej 4 procent. Czyli potrafimy w trudnych, zmiennych okolicznościach, potrafimy zadbać i o finanse publiczne państwa, i o najsłabsze grupy, które potrzebują wsparcia, jak młodzi ludzie, seniorzy, rodziny, rolnicy.

Zaznaczył, że rząd PiS prowadzi politykę opartą na dwóch filarach - na jakości finansów publicznych i polityce społecznej, która zmienia politykę całego kraju. - To jest znak firmowy Prawa i Sprawiedliwości - podkreślił Morawiecki.

Według premiera przed wyborami zadaniem PiS jest wejście głęboko w rozmowy, w dialog z narodem, z wszystkimi ludźmi, sąsiadami, przyjaciółmi, znajomymi. - Można się potykać, wstawać, przeprosić, pójść dalej, ale po drugiej stronie mamy antyrozwojową politykę, gdzie mafie VATowskie hulały, jak wiatr po dzikich polach, gdzie przez palce przeciekały dziesiątki miliardów złotych.

- Od tego odeszliśmy i pokazaliśmy naszemu społeczeństwu, że można było w krótkim czasie - w ciągu trzech lat - wprowadzić zasadniczą zmianę i jednocześnie utrzymać w ryzach finanse publiczne - stwierdził premier. - Dług publiczny do PKB spada w czasach Prawa i Sprawiedliwości, a w czasach Platformy Obywatelskiej rósł i musieli konsumować OFE i prywatyzować - ocenił.

Podkreślił też, że chce, by dla młodych ludzi były stworzone jak najlepsze warunki do studiowania do życia, pracy i do tego, żeby nie było bezrobocia. - Wiemy, że im więcej jest pracy, tym wyższe są wynagrodzenia, rynek pracownika, wypychanie wynagrodzeń w górę - mówił Morawiecki. - Polacy muszą zarabiać na poziomie europejskim. To nasz program.

Stwierdził też, że przez osiem lat poprzedzających rządy PiS, z Polski wyjechało kilkaset tysięcy młodych ludzi. - Przyszłością Rzeczpospolitej są właśnie ludzie młodzi, dlatego zdecydowaliśmy się na przebudowę systemu podatkowego, żeby wprowadzić rozwiązania jak najbardziej korzystne dla młodych - podkreślił premier, dodając, że takim rozwiązaniem jest zerowy PIT dla osób do 26 roku życia.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

 • TomaszL
  24.08.2019 14:12
  TomaszL
  Aby Polacy zarabiali na poziomie europejskim to muszą mieć również europejską wydajność i europejska innowacyjność.
  Dziś wiele miejsc pracy zawdzięczamy wyłącznie niskimi kosztom pracy, ale gdy te urosną to wielu pracodawców poszuka sobie innych rynków.
  Drugim problemem jest rozdmuchanie wydatków socjalnych na które to wydatki ktoś musi zapracować, czyli komuś trzeba zabrać większą cześć jego wynagrodzenia, aby inni otrzymali 500+ i inne nieszczęśliwe pomysły obecnie rządzących.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
11°C Czwartek
noc
9°C Czwartek
rano
13°C Czwartek
dzień
13°C Czwartek
wieczór
wiecej »