Biskupi: Stajemy przed wielką szansą

Stajemy przed wielkim wydarzeniem, ale i szansą. Szansą, aby pełniej włączyć się w dzieło misyjne, a tym samym pogłębić naszą wiarę - napisali polscy biskupi w liście pasterskim przed Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, który został wyznaczony przez papieża Franciszka na październik tego roku.

Będzie on przeżywany w Kościele na całym świecie pod hasłem: "Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie". List ten ma zostać odczytany we wszystkich kościołach 22 września.

W liście udostępnionym PAP w środę przez biuro prasowe KEP, biskupi przypominają słowa papieża Franciszka o tym, aby być we wszystkich regionach ziemi w "permanentnym stanie misji". "Pragnieniem Ojca Świętego jest, aby Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny odnowił misyjną żarliwość wszystkich wiernych. Mają temu służyć refleksja nad kluczowym miejscem misji ad gentes w życiu Kościoła, modlitwa za misje oraz umiejscowienie misji w sercu wszystkich inicjatyw diecezjalnych, zakonnych i podejmowanych w ruchach i stowarzyszeniach katolickich" - czytamy w liście.

"Pragnienie misyjne" papieża może być realizowane - jak napisali biskupi - na wskazanych przez niego płaszczyznach. Są nimi: "odnowienie osobistej więzi z Chrystusem żyjącym w Kościele", "inspirowanie się świadectwem świętych misjonarzy, męczenników i świadków wiary", a także "okazywanie miłosierdzia dla misji przez finansowe wspieranie młodych Kościołów na terytoriach misyjnych".

Biskupi wskazali na zadanie, jakie papież Franciszek kieruje do każdego i każdej z nas, "aby leżało nam naprawdę na sercu głoszenie Ewangelii i przekształcenie naszych wspólnot w rzeczywistości misyjne i ewangelizacyjne". Przypomnieli też słowa św. Jana Pawła II z encykliki Redemptoris missio o tym, że misje "odnawiają Kościół, wzmacniają wiarę i tożsamość chrześcijańską, dają życiu chrześcijańskiemu nowy entuzjazm i nowe uzasadnienie".

Z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego biskupi zachęcają do zaangażowania się w inicjatywy misyjne w swoich środowiskach. "Misje to pasja - miłość, którą czujemy do Chrystusa, i wynikające z niej działania na rzecz dobra innych. Włączmy się zatem we wszelkie misyjne inicjatywy diecezjalne, zakonne i parafialne podejmowane w październiku. Wspierajmy dzieło misyjne codzienną modlitwą różańcową i Komunią Świętą. Weźmy udział w trosce Ojca Świętego przez hojne wsparcie finansowe jego misyjnych planów. Organizujmy spotkania z misjonarzami, wystawy, misyjne konferencje i katechezy. Niech nasze rodziny, a przez nie cały Kościół w Polsce radośnie i owocnie przeżyje Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny!" - napisali w liście biskupi.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
9°C Niedziela
noc
8°C Niedziela
rano
19°C Niedziela
dzień
20°C Niedziela
wieczór
wiecej »