Biskupi: Stajemy przed wielką szansą

Stajemy przed wielkim wydarzeniem, ale i szansą. Szansą, aby pełniej włączyć się w dzieło misyjne, a tym samym pogłębić naszą wiarę - napisali polscy biskupi w liście pasterskim przed Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, który został wyznaczony przez papieża Franciszka na październik tego roku.

Podkreślają w nim również, że zgodnie z pragnieniem Ojca Świętego Franciszka, Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny "powinien stać się dla każdej parafii, wspólnoty i dla każdego ochrzczonego czasem odkrywania i odnawiania misyjnego powołania, czasem intensywniejszej troski o zbawienie każdego człowieka". Biskupi porównali dzieło misyjne Kościoła do ludzkiego ciała, gdzie "głową, a zwłaszcza ustami są pasterze, którzy nauczają", "nogami są misjonarze, którzy wyruszyli tam, gdzie Ewangelia nie jest jeszcze znana", "sercem i krwiobiegiem są ci, którzy wspierają misyjne wysiłki swoją modlitwą, cierpieniem i wyrzeczeniem", rękami zaś "dobroczyńcy misji, ci, którzy pomagają misjom materialnie". "W tej perspektywie, w działalności misyjnej jest miejsce dla nas wszystkich, dla Ciebie i dla mnie" - podkreślają w liście biskupi.

W liście z okazji Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego biskupi podziękowali ponad dwóm tysiącom polskich misjonarek i misjonarzy. Wyrazili wdzięczność również kapłanom diecezjalnym i zakonnym, którzy promują działania misyjne; chorym, którzy ofiarowują swe cierpienie Bogu w intencji misji; różom Żywego Różańca; zaangażowanym misyjnie dzieciom i młodzieży; środkom społecznego przekazu oraz wszystkim włączającym się w działalność misyjną.

Na zakończenie listu powierzyli wszystkich Maryi, by wypraszała każdemu moc Ducha Świętego. Na czas przeżywania Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego udzielili pasterskiego błogosławieństwa.

«« | « | 1 | 2 | » | »»
  • TomaszL
    11.09.2019 08:28
    TomaszL
    Polska jest już krajem wymagającym misji. Nasz zalękniony, podobno prześladowany Kościół wymaga świeżego powiewu wiary, nadziei i miłości do bliźniego. W dodatku pilną potrzebę jest odłączenie Kościoła w Polsce od polityki, wyborów, wieców.
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
11°C Niedziela
rano
20°C Niedziela
dzień
21°C Niedziela
wieczór
17°C Poniedziałek
noc
wiecej »