Prezydent: Postarajmy się, by w niedzielę padł rekord udziału Polaków w wyborach.
"W najbliższą niedzielę odbędą się wybory do Sejmu i Senatu - wybory bardzo ważne, dotykające kluczowych dziedzin naszego życia, decydujące o sprawach dla nas najważniejszych" - mówił prezydent w wystąpieniu telewizyjnym.
Wskazywał, że przez wiele tygodni ugrupowania polityczne przedstawiały swoje programy i propozycje, a kandydaci na posłów i senatorów mówili o swoich osiągnięciach, podawali powody, dla których powinniśmy wybrać właśnie ich.
Duda mówił, że podczas swoich licznych spotkań z Polakami często słyszy, że politycy powinni odnosić się do obywateli z szacunkiem, powinni dotrzymywać słowa i złożonych obietnic. "Właśnie to buduje zaufanie. Zaufanie, które jest niezbędne, aby zachować harmonijny rozwój naszej ojczyzny, by budować jej pomyślną przyszłość" - ocenił.
"Teraz to nasze głosy zdecydują o Polsce: o tym, w jakim kraju będą dorastały nasze dzieci. Razem postanowimy, jak ma być podtrzymany wzrost gospodarczy, według jakich reguł dzielić środki publiczne, jak utrwalić bezpieczeństwo naszych domów i naszych granic, jak ochronić podstawowe wartości" - podkreślił prezydent.
Duda przypominał też, że w maju prosił Polaków o liczny udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego. "Frekwencja okazała się rekordowa. Bardzo dziękuję za tak mocną odpowiedź na mój apel" - powiedział prezydent.
"Teraz także pragnę zachęcić, by skorzystali państwo ze swojego najważniejszego prawa, prawa wyborczego. Postarajmy się, aby i tym razem padł rekord udziału Polaków w wyborach. Raz jeszcze udowodnijmy, jak bardzo cenimy sobie demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej ojczyzny" - apelował prezydent.
"Panie i panowie. Drodzy rodacy. Zarówno podczas wyborów, jak i po ich zakończeniu, pamiętajmy, Polska jest jedna, nasza, wspólna" - podkreślił prezydent.
Wybory parlamentarne odbędą się w niedzielę. Wybierzemy w nich 460 posłów i 100 senatorów na czteroletnią kadencję.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.