Sąd Najwyższy rozstrzygnie o ważności wyborów prezydenckich na posiedzeniu 3 sierpnia. Tego samego dnia zaplanowano posiedzenie ws. rozstrzygnięcia ważności wyborów uzupełniających do Senatu - poinformował PAP w środę Krzysztof Michałowski z Zespołu Prasowego SN.
Jak poinformował Michałowski w komunikacie, 3 sierpnia SN w składzie całej Izby Pracy, Ubezpieczeń Społecznych i Spraw Publicznych rozstrzygnie kwestię ważności wyborów prezydenckich.
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiadał w środę, że jeśli Sąd Najwyższy wyda uchwałę w sprawie ważności wyborów w tym tygodniu, zaprzysiężenie prezydenta elekta Bronisława Komorowskiego odbędzie się w czwartek 29 lipca; natomiast jeśli decyzja sądu będzie w przyszłym tygodniu - zaprzysiężenie nastąpi prawdopodobnie 6 sierpnia.
Uchwała ws. ważności wyborów prezydenckich jest podejmowana nie później niż w 30. dniu po podaniu wyników wyborów do wiadomości publicznej przez PKW. W przypadku podjęcia przez sąd decyzji unieważniającej wybory prezydenckie, przeprowadza się nowe głosowanie w ciągu 2,5 miesiąca.
W izraelskich atakach na Strefę Gazy zginęło w środę 45 osób, w tym kilkoro dzieci.
Politico: Trump powiedział, że USA mogą udzielić Ukrainie gwarancji bezpieczeństwa
Listy w tej sprawie zostały skierowane do prezydenta, rządu i parlamentu.