Temperatura w Moskwie sięgnęła w sobotę 36,7 stopnia Celsjusza. Tym samym 24 lipca tego roku stał się najgorętszym dniem miesiąca w ciągu 130-letniej historii obserwacji meteorologicznych - poinformowali moskiewscy synoptycy
Sobotnia temperatura sprawiła, że pobity został nie tylko rekord dnia, lecz i całego miesiąca, który wynosił 36,5 stopnia i padł w roku 1936 - dodali pracownicy moskiewskiego biura prognoz.
Lipiec roku 2010 okazał się najgorętszym w Moskwie w całej historii pomiarów meteorologicznych. Temperatura przewyższa normy o 8-10 stopni.
Upały w stolicy Rosji trwają od połowy czerwca. Od ponad dwóch tygodni w okolicach Moskwy panuje susza, z powodu której zwiększyła się liczba pożarów lasów i torfowisk.
Upały dyktują też sposób ubierania się - pisze agencja RIA Nowosti. Zauważa, że najchętniej noszone są maksymalnie lekkie stroje plażowe. Bez trudu z tłumu moskwian można wyłowić tych, którzy pracują w firmach, gdzie obowiązuje tzw. dress code, który ściśle określa, w czym wolno, a w czym nie przyjść do pracy - kobiety w rajstopach i zabudowanych bluzkach, mężczyzn w garniturach.
Długo oczekiwany deszcz, który spadł we wtorek i któremu towarzyszyła burza i huragan, nie spowodował odczuwalnego ochłodzenia.
Synoptycy utrzymują, że w najbliższych dniach temperatura nie przestanie zadziwiać mieszkańców Moskwy i padną dalsze rekordy.
Ponad 14 milionów dzieci pozostało całkowicie niezaszczepionych w 2024 roku.
Lekarze bez Granic obserwują bezprecedensowy wzrost poziomu niedożywienia.
Migranci pochodzą głównie z Afryki, ale również z Bliskiego Wschodu i Azji.
Gabinet Benjamina Netanjahu ma 61 mandatów w 120-osobowym parlamencie.