Trwają przygotowania do wrześniowej (planowanej na 16-19 września) podróży Benedykta XVI do Wielkiej Brytanii. Będzie to pierwsza papieska „wizyta stanu” w tym kraju. Jan Paweł II był tam bowiem przed 28 laty (w 1982 r.) z wizytą o charakterze wyłącznie duszpasterskim.
„Ludzie może nie zdają sobie w pełni sprawy, jak skomplikowane jest połączenie ze sobą aspektów wizyty stanu i wizyty pasterskiej – powiedział Radiu Watykańskiemu lord Chris Patten, który czuwa nad nimi ze strony brytyjskiego rządu. – Zresztą nawet prezydent Obama nie mógłby sobie pozwolić, by spotkać się od razu, tak zwyczajnie, po prostu, ze stu tysiącami ludzi na otwartej przestrzeni! Może nie liczono się ze wszystkimi trudnościami, jakie to za sobą pociąga. Teraz jednak osiągnęliśmy już bardzo dobry stan przygotowań. Sądzę, że program będzie naprawdę ciekawy. Przynajmniej mam nadzieję, że nie tylko wspólnota katolicka, wspólnota wierzących będzie mogła spotkać z bliska Papieża podczas wydarzeń typu duszpasterskiego. Będzie to też okazja do ukazania, że rząd i niekatolicka większość mają bardzo wiele możliwości współpracy z Kościołem katolickim: co do globalnej równości, zmian klimatycznych, ochrony środowiska... Wyjaśniając znaczenie tego wydarzenia, moglibyśmy zadziwić tych, którzy początkowo byli krytyczni wobec papieskiej wizyty”.
Wyznaczony przez brytyjski rząd do nadzorowania przygotowań papieskiej wizyty lord Patten, polityk z partii konserwatywnej, jest katolikiem. 66-letni arystokrata pełni obecnie urząd kanclerza uniwersytetu oksfordzkiego. Wcześniej był ostatnim brytyjskim gubernatorem Hongkongu przed jego przejściem pod władzę Pekinu.
FOMO - lęk, że będąc offline coś przeoczymy - to problem, z którym mierzymy się także w święta
W ostatnich latach nastawienie Turków do Syryjczyków znacznie się pogorszyło.
... bo Libia od lat zakazuje wszelkich kontaktów z '"syjonistami".
Cyklon doprowadził też do bardzo dużych zniszczeń na wyspie Majotta.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.