Dzisiaj odbywa się w Watykanie spotkanie robocze na temat: „W służbie zranionej ludzkości – w stronę solidarności międzyreligijnej”.
Organizowane jest ono przez Papieską Radę ds. Dialogu Międzyreligijnego, Biuro Dialogu Międzyreligijnego i Współpracy Religinej oraz Światową Radę Kościołów.
Współpraca tych instytucji trwa już od 20 lat. Owocem są m.in. ważne dokumenty, bardzo użyteczne dla poszczególnych Kościołów. O dotychczasowych owocach współpracy i perspektywach na przyszłość mówi kard. Miguel Ángel Ayuso Guixot – przewodniczący Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego.
„Zostały opracowane dokumenty dotyczące małżeństw międzyreligijnych, na temat modlitwy, religijności afrykańskiej, dalej na temat świadectwa chrześcijańskiego w świecie zróżnicowanym religijnie, a także na temat wychowania do pokoju. Nasz świat, jak to nieustannie powtarza w swoich przemówieniach papież Franciszek jest na wiele sposobów poraniony, także przez to wszystko, co widzimy każdego dnia: degradacja, populizmy, nadużywanie władzy, nierówności, rodziny, które cierpią również z powodu niedostatku, degradacja moralna.“
Obiecał zakończenie "inwazji na granicy" i zakończenie wojen.
Ale Kościół ma prawo istnieć, mieć poglądy i jasno je komunikować.
Owijają się wokół nich i wpływają niekorzystnie na ich działanie.