Szczecin modli się w intencji obrońców krzyża

Z racji na przykre dla ludzi wierzących wydarzenia, które miały miejsce przy krzyżu przed Pałacem Prezydenckim abp Dzięga poprosił o dodatkową modlitwę w niedzielę po każdej mszy św. Obrońcom krzyża towarzyszono modlitwą również wczoraj. Mszę św. w intencji ofiar katastrofy i obrony krzyża smoleńskiego zaplanowano także dzisiaj.

Metropolita szczecińsko-kamieński napisał w liście do duszpasterzy m.in.:

„Z racji na niedopuszczalne manipulacje znakiem Krzyża, które się tam dokonywały, dla przeproszenia Pana Boga za publiczne lekceważenie świętego znaku Chrystusa, obelgi pod adresem osób modlących się, a nawet bluźnierstwa przeciwko Bogu, dla uproszenia naszej Ojczyźnie łaski duchowego Pokoju w Jezusie Chrystusie, w duchowej łączności ze wszystkimi pielgrzymami idącymi na Jasną Górę, w przededniu 90. Rocznicy „Cudu nad Wisłą” proszę, aby w czasie każdej Mszy Świętej w niedzielę, 8 sierpnia br., przed końcowym błogosławieństwem odmówić trzykrotnie „Któryś za nas cierpiał rany...” oraz „I Ty, któraś współcierpiała...” albo odśpiewać „Suplikacje”.

Na stronie internetowej diecezji możemy przeczytać,  że w dniu wczorajszym z inicjatywy wiernych, za zgodą i błogosławieństwem metropolity, odbyło się czuwanie modlitewne w intencji duchowej ochrony i wsparcia dla wszystkich, którzy trwają w modlitwie przy krzyżu w Warszawie na placu przed Pałacem Prezydenckim oraz w intencji ekspiacyjnej za bluźnierstwa ze strony osób i grup agresywnych.
 
Dzisiaj wieczorem abp Dzięga odprawi Mszę św. w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego i wszystkich ofiar katastrofy, a także w intencji ochrony krzyża smoleńskiego w Warszawie oraz umocnienia ducha narodu polskiego. Msza zakończy się apelem w jedności duchowej z obrońcami Krzyża i pielgrzymami podążającymi na Jasną Górę.
«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
23°C Czwartek
rano
33°C Czwartek
dzień
35°C Czwartek
wieczór
30°C Piątek
noc
wiecej »