Duma Państwowa, niższa izba rosyjskiego parlamentu, w czwartek wyraziła zgodę na mianowanie przez prezydenta Władimira Putina Michaiła Miszustina nowym premierem Rosji. Miszustin dotąd stał na czele Federalnej Służby Podatkowej (FNS); kierował nią od 2010 r.
Poprzedni premier, Dmitrij Miedwiediew, podał się wraz z rządem do dymisji w środę. Tego samego dnia Putin zaproponował Miszustinowi stanowisko premiera.
W czwartek rano Miszustin spotkał się z frakcjami parlamentarnymi. Na spotkaniu - według mediów - zapowiedział zasadnicze zmiany w strukturze i składzie rządu, nie podał jednak szczegółów.
Miszustin urodził się 3 marca 1966 roku w Moskwie. W 1989 roku ukończył Moskiewski Państwowy Uniwersytet Technologiczny jako inżynier w dziedzinie projektowania systemów. Posiada tytuł doktora ekonomii, w 2003 roku obronił pracę na temat mechanizmów administracji podatkowej w Rosji.
W latach 1992-1996 Miszustin pracował w utworzonym w czasie pieriestrojki przez grupę naukowców Międzynarodowym Klubie Komputerowym, organizacji wspierającej rozwój rynku komputerowego w Rosji. Klub organizował wystawy komputerowe i stawiał sobie za cel przyciągnięcie do Rosji zachodnich technologii informatycznych. Faktycznie przyczynił się do wejścia na rynek rosyjski czołowych korporacji, m.in. Intel, IBM, Apple i Hewlett-Packard. Pośredniczył także w kontaktach zachodnich biznesmenów z rosyjskimi urzędnikami.
W administracji państwowej Miszustin zaczął pracować w 1998 roku, najpierw w służbach podatkowych, gdzie awansował do stopnia zastępcy szefa resortu. Na tym stanowisku odpowiadał za informatyczny system rejestracji i kontroli wpływu podatków i ogółem za modernizację techniczną służb. Gdy w 1999 roku resort podatków przekształcono w ministerstwo, zajął stanowisko wiceministra (do 2004 roku). Dzięki jego staraniom resort stał się jedną z najnowocześniejszych technologicznie struktur administracji państwowej w Rosji.
Ojcowie paulini przedstawili sprawozdanie z działalności sanktuarium w ostatnim roku
Walki trwały na całej długości frontu, na odcinku około tysiąca kilometrów.
Polacy byli drugą najliczniejszą grupą narodowościową spoza Portugalii.
Na plac przybył po nieszporach, które odprawił w bazylice watykańskiej.
Wkraczanie szkoły w sferę seksualności powinno się odbywać w porozumieniu z rodzicami.
Potrzebne są mechanizmy, które pomogą chronić wrażliwe grupy widzów, np. dzieci.
Ministerstwo gospodarki zagroziło, że zamknie organizacje, które nie zastosują się do nakazu.