Ubezpieczenie na pielgrzymkę

Organizatorzy pielgrzymek krajowych i zagranicznych współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi w celu ustalenia polis z minimalnymi stawkami dla zorganizowanych grup pątników.

Ubezpieczenie na pielgrzymkę, czyli strzeżonego Pan Bóg strzeże

Organizatorzy pielgrzymek krajowych i zagranicznych współpracują z towarzystwami ubezpieczeniowymi w celu ustalenia polis z minimalnymi stawkami dla zorganizowanych grup pątników. Chodzi tutaj głównie o ubezpieczenie KL i NNW. Pielgrzymi mogą też skorzystać z polisy assistance i ubezpieczyć swój bagaż. Do każdej oferty wyjazdu na pielgrzymkę dołączona jest informacja o możliwym ubezpieczeniu. Również na stronie internetowej podmiotów, które zajmują się organizacją wyjazdu, zawarte są Ogólne Warunki Ubezpieczenia, z którymi warto się wcześniej zapoznać, zanim podpiszemy umowę.

Ubezpieczenie w Polsce

Wybierając się na pielgrzymkę należy skorzystać z polisy. Inny rodzaj ubezpieczenia będzie potrzebny w Polsce, a inny za granicą, gdy wybieramy się do Włoch czy Izraela. W Polsce sytuacja jest łatwiejsza niż za granicą. Osoby, które doznały uszczerbku na zdrowiu w wyniku nieszczęśliwego zdarzenia i życiu ich jest w stanie zagrożenia, mogą w każdej chwili skorzystać z placówek medycznych. Ich obowiązkiem jest udzielić pomocy nawet tym, którzy nie są ubezpieczeni. Odpowiednią ofertę ubezpieczeń sprawdzisz w tej porównywarce ubezpieczeń podróżnych na WakacyjnaPolisa.pl

Wybierając się przykładowo na pielgrzymkę do Częstochowy czy do Niepokalanowa wystarczy ubezpieczenie NNW (następstw nieszczęśliwych wypadków). Jeżeli grupa jest zorganizowana i liczy wiele osób przy sumie ubezpieczenia wnoszącej 4 tys. zł, wysokość składki od jednej osoby wynosi  zaledwie 2 zł. Warto zadbać o ubezpieczenie, ponieważ pielgrzymka to nie tylko piesze wędrówki, ciekawym przykładem jest m.in. pielgrzymka wodna z Czerwińska do Płocka.

Ubezpieczenie na pielgrzymce zagranicznej

Wyjazdy na pielgrzymki zagraniczne wiążą się oczywiście z większymi kosztami, co jest zrozumiałe. Za granicą narażeni jesteśmy na więcej sytuacji ryzykownych, niż podczas pobytu w kraju. Sam wyjazd autobusem, pociągiem czy lot samolotem na dużą odległość już stanowi takie ryzyko. Nigdy nie można mieć pewności, że po drodze nic złego się nie wydarzy. Towarzystwa ubezpieczeniowe są przygotowane na tę okoliczność i oferują ubezpieczenia, które przynajmniej częściowo zabezpieczają przed przykrymi skutkami pielgrzymek zagranicznych. Sumy ubezpieczeń w przypadku kosztów leczenia są różne w zależności od kraju. Ubezpieczyciele mają w swojej ofercie pakiety np. do krajów europejskich lub do tych, które położone są w Basenie Morza Śródziemnego. Przykładowo pielgrzymka do Włoch, trwająca około tygodnia, to koszty leczenia (KL) w wysokości 10 tys. euro, a NNW 15 tys. zł. Składka będzie wówczas wynosiła 10 zł KL i 3,5 zł NNW, czyli nieco więcej niż w Polsce, ale nadal niewiele. Z kolei udanie się na pielgrzymkę poza Europę, np. do Izraela pociąga za sobą wzrost kosztów leczenia do kwoty 30 tys. euro i NNW do 10 tys. euro.

Inne  ubezpieczenia przydatne na pielgrzymce

Seniorzy po 65. roku życia oraz przewlekle chorzy zobowiązani są do wykupienia dodatkowej polisy na wyjazd pielgrzymkowy. Osoby te znajdują się w grupie ryzyka i warto, żeby dodatkowo się ubezpieczyły na pokrycie ewentualnych kosztów leczenia. Nigdy nie można w pełni przewidzieć, czy takie ubezpieczenie się nie przyda. Osoby starsze i chore muszą jednak zadbać o to, by skorzystać z takiej polisy dla własnego bezpieczeństwa, zdrowia, a nawet życia.

Trzeba przygotować się na to, że udając się na pielgrzymkę zagraniczną wydatki na ubezpieczenie to sumy rzędu 200-300 zł przy wyjazdach trwających minimum tydzień. Ta kwota nie jest jednak wygórowana, jeżeli byśmy ją porównali z tą, którą policzyłbym nam szpital np. w Jerozolimie.

Można też skorzystać z ubezpieczenia się od kosztów rezygnacji z pielgrzymki. Różne sprawy zawodowe, rodzinne, osobiste czy związane ze stanem naszego zdrowia mogą nam pokrzyżować plany tuż przed wyjazdem. Aby organizator pielgrzymki nie dochodził od nas roszczeń, warto pomyśleć o tym dodatkowym ubezpieczeniu. Rezygnując miesiąc przed wyjazdem niewiele  będzie to nas kosztowało, ale tydzień przed koszt rezygnacji może kosztować nas 1500 zł, a mniej niż 7 dni to już suma dwa razy większa.

Każdy, kto wybiera się na pielgrzymkę, musi się ubezpieczyć i warto by pomyślał o dodatkowym ubezpieczeniu. Oczywiście nie warto zakładać z góry, że się nam stanie coś złego, ale nigdy nie przewidzimy, czy akurat tak nie będzie. Posiadając polisę, na pewno będziemy się czuć bezpieczniej i komfort pielgrzymowania będzie na pewno większy, a  przecież o to chodzi.

Artykuł sponsorowany

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| SPONSOROWANE

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Alibaba
  03.04.2020 22:43
  Super zdjęcie-ilustracja do tego artykułu! Al-Kaba na dziedzińcu Świętego Meczetu. Nie ma to jak pielgrzymka do Mekki. Wiadomo, że każdy porządny mahometanin powinien odwiedzić raz w życiu. Życzymy naszym braciom islamistom bezpiecznej podróży!
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  9°C Wtorek
  rano
  17°C Wtorek
  dzień
  18°C Wtorek
  wieczór
  14°C Środa
  noc
  wiecej »