Pierwsza dama Rosji uważa, że wartości religijne mogą być fundamentem życia dla każdego człowieka. W jej przekonaniu osobista wiara uświadamia człowiekowi odpowiedzialność wobec bliźnich oraz tworzy dobro i miłość. Właśnie w tym dostrzega ona misję każdego chrześcijanina i sama w miarę swoich sił i możliwości wypełnia tę misję, uczestnicząc w przedsięwzięciach dobroczynnych.
Pani Miedwiediewa popiera wprowadzenie do szkół nauki religii, ponieważ jak sama stwierdziła, „naszej cywilizacji nie można wyobrazić sobie bez religii”. Pierwsza dama Rosji czynnie uczestniczy w akcji przeciw aborcjom. Społeczno-kulturalna fundacja, której przewodniczy już drugi rok z rzędu, organizuje akcję „Podaruj mi życie”, skierowaną przeciwko praktykowaniu aborcji. Swietłana Miedwiediewa uważa, że problem ten należy analizować i rozwiązywać w kontekście całościowym, biorąc pod uwagę całą sytuację rodzinną. Według niej „odpowiedzialność za sytuację, kiedy na każde 100 ciąż przypada w Rosji 66 aborcji, często spoczywa na ojcach tych nienarodzonych dzieci, jak również na niewłaściwym traktowaniu kobiet ciężarnych w społeczeństwie”.
Żona prezydenta Rosji wyraziła zaufanie do młodzieży rosyjskiej, mówiąc: „Nasza młodzież nie jest cyniczna ani głucha na głos tradycji. Młodzi Rosjanie szczerze poszukują prawdy, fundamentu, na którym można by budować szczęśliwe życie”.
"Pomimo delikatnego stanu zdrowia, Ojciec Święty nadal myśli i modli się..."
Licznie obecni byli kardynałowie i pracownicy urzędów Stolicy Apostolskiej.
Usługa "Podpisz dokument" przeprowadza użytkownika przez cały proces krok po kroku.
25 lutego od 2011 roku obchodzony jest jako Dzień Sowieckiej Okupacji Gruzji.