Nieczęsta sytuacja w obecnym Sejmie: Wszyscy posłowie przemówili jednym głosem

Sejm w przyjętej we wtorek przez aklamację uchwale wyraził wdzięczność i uznanie dla pracowników ochrony zdrowia "za pełną poświęcenia bohaterską służbę w dniach epidemii koronawirusa". Dają oni najlepszy przykład odwagi oraz heroizmu i stanowią wzór dla społeczeństwa - podkreślono.

Projekt uchwały w sprawie wyrażenia wdzięczności dla pracowników ochrony zdrowia, którą posłowie przyjęli we wtorek przez aklamację, przedstawiło Prezydium Sejmu.

"Sejm RP wyraża wdzięczność i uznanie dla pracowników ochrony zdrowia za pełną poświęcenia bohaterską służbę w dniach epidemii. W tym czasie lekarki i lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni, sanitariusze, pracownicy laboratoriów, personel przychodni i szpitali, przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych, pracownicy socjalni, a także rzesze wolontariuszy ryzykują swe zdrowie i życie, by nieść pomoc, wierni złożonej przysiędze, a także najlepszym tradycjom polskiej służby zdrowia" - czytamy w uchwale.

"Jak wielokrotnie w historii naszego kraju, tak i dzisiaj wobec zagrożenia, przed jakim stanęła nasza wspólnota narodowa, pracownicy medyczni dają najlepszy przykład odwagi oraz heroizmu i stanowią wzór dla społeczeństwa" - podkreślili posłowie.

"Jesteśmy wdzięczni wszystkim pracownikom służby zdrowia, przedstawicielom wszystkich zawodów medycznych, a także Naczelnej Radzie Lekarskiej, Naczelnej Izbie Pielęgniarek i Położnych oraz Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych za pełne zaangażowanie w walkę z rozprzestrzeniającym się wirusem, za współpracę z instytucjami państwa i samorządu oraz koordynację działań na rzecz społeczeństwa" - czytamy w uchwale.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, POLITYKA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • Gosia789
  07.04.2020 19:53
  A gdzie była ta wdzięczność i szacunek gdy lekarze strajkowali? Gdzie sensowne wspieranie finansowe szpitali? Wdzięczności to sobie personel medyczny jako maseczki albo rękawiczek nie założy... hipokryzja w całej krasie... dobrze że nie jestem lekarzem bo chyba by mnie trafiło gdybym tę wdzięczność usłyszała...
 • Anonim (konto usunięte)
  07.04.2020 19:55
  W ramach wdzięczności posłowie postanowili przeznaczyć diety z marca i kwietnia na zakup maseczek. A nie, przepraszam, to nie ci politycy.
 • morfeo
  07.04.2020 21:04
  Naprawdę mamy teraz czas na ustawy o klaskaniu?
 • pawell
  07.04.2020 22:50
  Każdy zawód tzw. zaufania społecznego jest godny szacunku i poważania. W każdym przychodzą momenty próby i szczególnego poświęcenia- gdy wybuchają masowe pożary albo katastrofy to czas próby i poświęcenia strażaków, gdy trzeba bronic Ojczyzny na wojnę idą żołnierze, gdy panuje epidemia na pierwszej linii są lekarze i cała służba zdrowia (choć i inne zawody swoje dokładają). Z jednej strony można powiedzieć, że to normalne z drugiej trzeba oddać cześć i pomagać. Swoją drogą byłoby dobrze gdyby pomoc była prawdziwa i szczera a nie obliczona na tani poklask dowalenie politycznym przeciwnikom. A w takich kategoriach traktuję wpis na FB Grzegorza Furgo (dyr. biura informacyjnego Senatu) który dzisiejszy wpis o cięzkiej pracy lekarzy opatrzył zdjęciami lekarzy odpoczywających w skandalicznych warunkach (oczywiście wywołując tym poklask i zarzuty jak to polski rząd nie dba o lekarzy). Tyle tylko, że żadne z tych zdjęc nie pochodzi z polskiego szpitala co więcej większość nie dotyczy okresu epidemii. https://www.facebook.com/pg/GrzegorzFurgo/posts/
Komentowanie dostępne jest tylko dla .
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
17°C Czwartek
dzień
17°C Czwartek
wieczór
14°C Piątek
noc
11°C Piątek
rano
wiecej »