Pierwsze targi o tematyce sakralnej w Polsce zachodniej

Jak utworzyć konto parafii na Facebooku? W jaki sposób skutecznie ogrzać kościół? Co nowego w strojach liturgicznych? Jakie są tegoroczne ciekawostki w dziedzinie wyposażenia obiektów sakralnych?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać między 8, a 10 listopada br. podczas pierwszej edycji Targów Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów Sakralia.

Kościół idzie z duchem czasu, a księża i zakonnicy coraz częściej korzystają z nowoczesnych rozwiązań, zarówno w sferze budownictwa, wyposażenia i nagłośnienia świątyń, jak i coraz bardziej zaawansowanych systemów informatycznych. Jak nie zginąć w tym natłoku informacji i technicznych nowinek? To proste. Wystarczy skorzystać z zaproszenia Międzynarodowych Targów Poznańskich, by zapoznać się z najnowszą ofertą producentów, dystrybutorów oraz firm usługowych skierowaną do osób duchownych.

Tematyka targów Sakralia jest szeroka i obejmuje zagadnienia związane z życiem i funkcjonowaniem parafii, zgromadzeń oraz zakonów. Ekspozycja zlokalizowana będzie w pawilonie nr 3 – jednym z największych i najnowocześniejszych pawilonów MTP, znajdującym się tuż przy głównym wejściu na targi, naprzeciwko Dworca Głównego PKP.

Targi adresowane są do kapłanów, osób życia konsekrowanego, przedstawicieli rad parafialnych, katechetów i handlowców z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem zachodniej części kraju. W dniach 10-13 listopada, w sąsiednich pawilonach MTP, odbędą się Targi Branży Kamieniarskiej Kamień-Stone. 10 listopada będzie zatem wspólnym dniem ekspozycji zarówno branży sakralnej, jak i kamieniarskiej, co znacznie zwiększy atrakcyjność obu wydarzeń.

Uzupełnienie ekspozycji stanowić będą zlokalizowane w pawilonie wystawienniczym konferencje poświęcone ogrzewaniu budynków sakralnych. „Ogrzewanie kościołów i budynków towarzyszących – technika, skuteczność, koszty”, którą zainauguruje wystąpienie wybitnego znawcy tematu, dr Andrzeja Górki z Politechniki Poznańskiej i „Ogrzewanie podłogowe kościołów w praktyce – doświadczenia projektowe, wykonawcze i eksploatacyjne”, którą poprowadzi przedstawiciel firmy Hydro-Calor. O „Pompach ciepła czyli jak efektywnie wykorzystać ciepło ziemi” opowie dr Paweł Kowalski z Akademii Viessmann, a temat „Elektryczne ogrzewanie ławkowe – nieinwazyjny system ogrzewania strefowego w obiektach sakralnych” przybliży przedstawiciel firmy Izoterma.

Ciekawym punktem programu będzie także panel poświęcony portalom społecznościowym i stronom internetowym zgromadzeń, które stają się coraz popularniejszymi narzędziami ewangelizacji i kontaktu z parafianami. O Projektowaniu i zarządzaniu parafialnymi stronami internetowymi opowiedzą przedstawiciele firmy e-parafia.net. A zagadnienie „Parafia na Facebooku czyli jak kontaktować się z wiernymi za pośrednictwem portali społecznościowych” przybliżą duchownym przedstawiciele Centrum Edukacji i Rozwoju Efekty.

Sakraliom towarzyszyć będzie również szczególny program artystyczny. Pierwszy dzień targów zwieńczy Wielka Gala Słowa Verba Sacra w Auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza z udziałem znanych polskich aktorów.

Patronat honorowy nad targami Sakralia sprawują JE Ksiądz Arcybiskup Henryk Muszyński, Prymas Senior oraz JE Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański.


Targi Wyposażenia Kościołów, Przedmiotów Liturgicznych i Dewocjonaliów Sakralia, Poznań, 8-10 listopada 2010 r. Wstęp po rejestracji bezpłatny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
5°C Środa
wieczór
4°C Czwartek
noc
2°C Czwartek
rano
2°C Czwartek
dzień
wiecej »