Premier Włoch Silvio Berlusconi wyraził w poniedziałek opinię, że ma on dwa całkowicie różne wizerunki. Podkreślił, że włoska prasa przedstawia go w najgorszym świetle, a za granicą uważany jest za męża stanu i podziwiany za doświadczenie.
W wywiadzie dla stacji Canale 5 szef rządu oświadczył: "Jest dwóch Berlusconich: jeden niedobry i nie do pokazywania, ten we włoskich gazetach, które niemal wszystkie są lewicowe, oraz drugi - ceniony mąż stanu, który jest wychwalany na międzynarodowych szczytach z powodu swej przeszłości magnata finansowego, 16-letniego doświadczenia w polityce i przedstawianych przez siebie propozycji".
Stacja Canale 5 wchodzi w skład koncernu telewizyjnego Mediaset należącego do Berlusconiego.
Z zadowoleniem włoski premier odnotował bardzo przychylne słowa na swój temat zawarte w autobiografii byłego brytyjskiego premiera Tony'ego Blaira. "Blair napisał o mnie to, co wszyscy przyznają po tym, jak mnie poznają" - dodał Berlusconi.
Gazeta "Il Giornale" przytoczyła przed kilkoma dniami fragment książki Blaira pod tytułem "A Journey" (Podróż) na temat włoskiego premiera: "Uwielbiam Silvio, to człowiek czynu".
"Czuję się prawdopodobnie tak, jak Polacy, gdy wybrano św. Jana Pawła II."
Ustalenia, które pozwalają na wwóz większości ukraińskich towarów do UE bez cła tracą moc 6 czerwca.
Mieszkańcy regionów terroryzowanych przez zbrojne bandy założyli w stolicy "obóz protestacyjny".
Malijskie Siły Zbrojne (FAMA) wraz z rosyjskimi najemnikami aresztowały ok 100 mężczyzn.
Turecka policja zatrzymała 97 studentów Uniwersytetu Bosforskiego w Stambule .
Specjalny wysłannik USA ds. Ukrainy gen. Keith Kellogg mógł dokonać nadinterpretacji.