Międzyrzecz: Diecezjalne Dni Młodzieży 2010

Pod hasłem „Odrodzić się na nowo” rozpoczęły się 17 września w Międzyrzeczu Diecezjalne Dni Młodzieży. Jedne z największych cyklicznych wydarzeń w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbywają się w parafii Pierwszych Męczenników Polski, zakończą dziś późnym wieczorem.

Tematem tegorocznych Dni są słowa z Ewangelii wg. Św. Jana: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć Królestwa Bożego (…) jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego." J3, 3-4, 5-6.

Pierwszy dzień spotkań przeznaczony był animatorom i liderom odpowiedzialnym za posługę na rzecz młodzieży. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach, mających na celu planowanie pracy na przyszły rok, oraz bezpośrednie przygotowanie do kolejnego dnia młodzieżowych spotkań.

Dzisiaj po modlitwie porannej i Adoracji Najświętszego Sakramentu nastąpi oficjalne rozpoczęcie DDM Koncertem wielkanocnym – „Narodzić się powtórnie” – „Expressowa Ewangelia”.

Od godz. 15.30 rozpocznie się „piknik młodych” m.in. z pokazami Bractwa Rycerskiego z Międzyrzecza i akrobacji na motorze. Przewidziano także szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Młodzi będą mogli odwiedzić namiot pytań i odpowiedzi, centrum pro-life, centrum powołaniowe zorganizowane przez alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego z Paradyża.

O godz. 18. Eucharystii „Narodzić się z Wody”, przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji zielonogórsko - gorzowskiej bp Stefan Regmunt.

Podczas liturgii, nastąpi szczególny moment „narodzenia z Wody” - znak odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, oraz „narodzenia z Ducha” – odpalenie świec od ogniska, śpiew Akatystu do Ducha Świętego, oraz namaszczenie uczestników olejem narodowym.

„To ważne, byśmy w ciekawej i przystępnej formie, stwarzali młodym ludziom okazję do spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem. Kościół jest przestrzenią otwartą na każdego” – tłumaczy ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży i organizator spotkania.

Na zakończenie Dni Młodzieży uczestnicy uformują „korowód kolorów życia”, którym przejdą z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski, na Rynek w Międzyrzeczu, gdzie o 23.30 nastąpi rozesłanie i zakończenie DDM.

Organizatorami spotkań są: Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej Zielonogórsko-Gorzowskiej, oraz Europejskie Centrum Wolontariatu. Współorganizatorami: Miasto Międzyrzecz, Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzeczu, Parafie Międzyrzeckie i Ruch Światło-Życie.

Pierwsze DDM odbyły się w 2002 r. w Zielonej Górze, kolejne w Gorzowie Wielkopolskim i Głogowie.

Informacje o DDM dostępne są na stronie www.ddm.org.pl oraz na Facebooku.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  21°C Czwartek
  wieczór
  20°C Piątek
  noc
  18°C Piątek
  rano
  23°C Piątek
  dzień
  wiecej »