Międzyrzecz: Diecezjalne Dni Młodzieży 2010

Pod hasłem „Odrodzić się na nowo” rozpoczęły się 17 września w Międzyrzeczu Diecezjalne Dni Młodzieży. Jedne z największych cyklicznych wydarzeń w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej odbywają się w parafii Pierwszych Męczenników Polski, zakończą dziś późnym wieczorem.

Tematem tegorocznych Dni są słowa z Ewangelii wg. Św. Jana: „Zaprawdę, zaprawdę powiadam Ci, jeśli się ktoś nie narodzi powtórnie, nie może ujrzeć Królestwa Bożego (…) jeśli się ktoś nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego." J3, 3-4, 5-6.

Pierwszy dzień spotkań przeznaczony był animatorom i liderom odpowiedzialnym za posługę na rzecz młodzieży. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach, mających na celu planowanie pracy na przyszły rok, oraz bezpośrednie przygotowanie do kolejnego dnia młodzieżowych spotkań.

Dzisiaj po modlitwie porannej i Adoracji Najświętszego Sakramentu nastąpi oficjalne rozpoczęcie DDM Koncertem wielkanocnym – „Narodzić się powtórnie” – „Expressowa Ewangelia”.

Od godz. 15.30 rozpocznie się „piknik młodych” m.in. z pokazami Bractwa Rycerskiego z Międzyrzecza i akrobacji na motorze. Przewidziano także szkolenie z zasad udzielania pierwszej pomocy. Młodzi będą mogli odwiedzić namiot pytań i odpowiedzi, centrum pro-life, centrum powołaniowe zorganizowane przez alumnów z Wyższego Seminarium Duchownego z Paradyża.

O godz. 18. Eucharystii „Narodzić się z Wody”, przewodniczyć będzie ordynariusz diecezji zielonogórsko - gorzowskiej bp Stefan Regmunt.

Podczas liturgii, nastąpi szczególny moment „narodzenia z Wody” - znak odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, oraz „narodzenia z Ducha” – odpalenie świec od ogniska, śpiew Akatystu do Ducha Świętego, oraz namaszczenie uczestników olejem narodowym.

„To ważne, byśmy w ciekawej i przystępnej formie, stwarzali młodym ludziom okazję do spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem. Kościół jest przestrzenią otwartą na każdego” – tłumaczy ks. Robert Patro, diecezjalny duszpasterz młodzieży i organizator spotkania.

Na zakończenie Dni Młodzieży uczestnicy uformują „korowód kolorów życia”, którym przejdą z parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski, na Rynek w Międzyrzeczu, gdzie o 23.30 nastąpi rozesłanie i zakończenie DDM.

Organizatorami spotkań są: Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej Zielonogórsko-Gorzowskiej, oraz Europejskie Centrum Wolontariatu. Współorganizatorami: Miasto Międzyrzecz, Miejski Ośrodek Kultury w Międzyrzeczu, Parafie Międzyrzeckie i Ruch Światło-Życie.

Pierwsze DDM odbyły się w 2002 r. w Zielonej Górze, kolejne w Gorzowie Wielkopolskim i Głogowie.

Informacje o DDM dostępne są na stronie www.ddm.org.pl oraz na Facebooku.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
2°C Wtorek
rano
3°C Wtorek
dzień
4°C Wtorek
wieczór
4°C Środa
noc
wiecej »