Centrum Życia i Rodziny opublikowało broszurę "Utopia tęczowej rewolucji. 10 pytań i 100 argumentów”. Została napisana w formie „pytanie-odpowiedź”.
"Pozwala to czytelnikowi w każdej chwili znaleźć potrzebne informacje i w dyskusji odnieść się do zarzutów lub powielanego fałszu" - informuje CZiR.
Broszura jest do pobrania na stronie Centrum Życia i Rodziny (https://teczowautopia.pl/). Autorką opracowania jest współpracująca z Centrum Życia i Rodziny, Agnieszka Marianowicz-Szczygieł. Celem publikacji jest merytoryczna konfrontacja "z krążącymi mitami i upowszechnionymi kłamstwami na temat LGBT (...) Dlatego nie ma w niej ckliwych ogólników, ale konkretne fakty i dane statystyczne" - pisze Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny.
Publikacja zawiera m.in. odpowiedzi na następujące pytania:
1. Gender i queer – co oznaczają?
2. 150 płci i orientacji seksualnych?
3. Czy osoby LGBT są prześladowane?
4. Czy polskie prawo wystarczająco chroni polską rodzinę?
5.Czy homoseksualizm i transseksualizm są wrodzone?
6. Dzieci a jednopłciowi rodzice?
7. Jak ugotować żabę, żeby nie wyskoczyła z garnka? – etapowy plan podboju społeczeństw
8. Jak „edukacja seksualna” manipuluje nami i naszymi dziećmi?
9. Jak odkłamać język?
10. Dlaczego powinno cię to wszystko obchodzić?
Fragment odpowiedzi na pytanie: Czy osoby LGBT są prześladowane?
"Statystyki dotyczące „zbrodni nienawiści” prowadzone dla wielu krajów przez Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE) pokazują, że w Polsce wg statystyk policyjnych zarejestrowano w 2018 r. tylko 7 przypadków, w 2017 - 5 przypadków, w 2016 - 12 przypadków przemocy na tle orientacji seksualnej i tożsamości płciowej. Gdyby kogoś nie satysfakcjonowały oficjalne statystyki policyjne, to dane ze źródeł niezależnych dla OBWE mówią w 2018 r. o 13 przypadkach przemocy wobec osób LGBT, ale w tym samym czasie o 39 przypadkach przemocy wobec chrześcijan. (…) Rocznie do Rzecznika Praw Pacjenta wpływa ok. 70 tys. skarg, ale w 2017 r. nie było ani jednego zgłoszenia naruszenia praw pacjenta LGBT, pomimo, że w Kampanii Przeciw Homofobii głośno mówiono o 11% osób LGBT".
Publikację można pobrać na stronie: https://teczowautopia.pl/
Armia izraelska nie skomentowała sobotniego ataku na Bejrut i nie podała, co miało być jego celem.