2 lata od porwania ks. Maccalli, islamiści gnębią chrześcijan

Na ulicach Cremy w północnych Włoszech odbyło się czuwanie w intencji pochodzącego z tego miasta misjonarza ks. Pierlugiego Maccalli.

Przed dwoma laty został on porwany przez islamistów w Nigrze. Włoskie ministerstwo spraw zagranicznych zapewnia, że żyje. W marcu pojawiło się nagranie wideo z ks. Maccallim. Według ostatnich doniesień, misjonarz zdołał zrobić sobie różaniec i to właśnie ta modlitwa pozwala mu przetrwać.

Jak powiedział Radiu Watykańskiemu generał Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, do którego należy ks. Maccalli, los porwanego misjonarza przypomina o trudnym położeniu wspólnot chrześcijańskich w krajach Sahelu. Są one nękane przez ofensywę islamistycznych ugrupowań. Mówi ks. Antonio Porcellato.

„Chodzi tu przede wszystkim o trzy kraje: Mali, Burkina Faso i Niger. Od dawna istniały tu problemy, bo rządy tych krajów nie są w stanie spełnić oczekiwań mieszkańców. Nie widać szans na poprawę sytuacji, brakuje podstawowych świadczeń, zwłaszcza w rejonach wiejskich. Istnieje wielkie niezadowolenie wśród młodych. A werbujący ich dżihadyści proponują im pracę, pieniądze, wygodne, nowoczesne życie. W takich warunkach młodzi są dla nich łatwym łupem – powiedział Radiu Watykańskiemu ks. Antonio Porcellato. – Ze względu na obecność tych ugrupowań działalność duszpasterska została ograniczona do minimum. Z powodu panującego zagrożenia kapłani nie mogą regularnie odwiedzać wspólnot parafialnych. Z naszych pięciu parafii tylko jedna funkcjonuje w miarę normalnie. Pozostałe są powierzone pieczy lokalnej społeczności, małych wspólnot i katechistów. Lecz bardzo często również i oni doświadczają upokorzeń. Islamiści zakazują im modlitwy w kościele. Te wspólnoty znoszą wielkie cierpienia, starają się stawiać opór i przetrwać.“

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
-1°C Wtorek
rano
1°C Wtorek
dzień
2°C Wtorek
wieczór
-1°C Środa
noc
wiecej »