Naprotechnologia zamiast in vitro
Henryk Przondziono/Agencja GN

Naprotechnologia zamiast in vitro

Komentarzy: 13
KAI

publikacja 28.10.2010 16:20

Z apelem o uchwalenie zakazu stosowania metody in vitro – „jako drastycznie niehumanitarnej” – i upowszechnianie naprotechnologii zwróciło się do parlamentarzystów ponad stu polskich naukowców. Chcą, by naprotechnologia – naturalny sposób leczenia niepłodności, który aprobuje Kościół – była refundowana w całości przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

„Życie człowieka rozpoczyna się w momencie poczęcia - to fakt biologiczny, naukowo stwierdzony. Procedura «in vitro», mająca służyć przekazywaniu życia ludzkiego, jest nieodłącznie związana z niszczeniem życia człowieka w fazie prenatalnego rozwoju, jest więc głęboko nieetyczna i jej stosowanie winno być prawnie zakazane” – czytamy w apelu.

Jego autorzy zwracają uwagę, że „z publikowanych danych – z różnych ośrodków medycznych stosujących «in vitro» – wynika, że w trakcie tej procedury ginie 60-80% poczętych istot ludzkich (z brytyjskich informacji wynika, że nawet 95%)”.

„Procedura «in vitro», na różnych etapach jej stosowania, narusza trzy artykuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej: art. 30, art. 38, art. 40 oraz art. 157 kodeksu karnego. Procedura ta jest rażąco sprzeczna z ekologią prokreacji, zastępując naturalne środowisko poczęcia i początkowego rozwoju człowieka, jakim jest łono matki, przez «szkło», a w skrajnym przypadku przez system głębokiego zamrażania (do temperatury -195°C)” – piszą polscy naukowcy.

Ostrzegają, że „to naruszenie ekologii prokreacji skutkuje prawie dwukrotnym wzrostem śmiertelności niemowląt, 2-3-krotnym wzrostem występowania różnych wad wrodzonych a także opóźnieniem rozwoju psychofizycznego dzieci poczętych metodą «in vitro» w porównaniu do dzieci poczętych w sposób naturalny”.

„Pozytywną metodą pomocy małżonkom pragnących poczęcia i urodzenia dziecka jest naprotechnologia. Naprotechnologia to nowoczesna metoda diagnozowania i leczenia niepłodności na podstawie tzw. Modelu Creightona, służącego precyzyjnej obserwacji organizmu kobiety w czasie jej naturalnego cyklu” – czytamy dalej w apelu.

Pierwsza strona Poprzednia strona strona 1 z 2 Następna strona Ostatnia strona
oceń artykuł Pobieranie..

Reklama

Reklama