Jasna Góra: W Częstochowie było gwałtownie, ale rytm życia sanktuarium nie został zaburzony

Choć dotychczasowe demonstracje w Częstochowie przebiegały w sposób gwałtowny, jednak nie zaburzyły naszego rytmu życia, skupionego na modlitwie i posłudze sakramentalnej wobec pielgrzymów. (...) Osoby pragnące pomóc nam w tych trudnych chwilach usilnie prosimy o przyjęcie postawy modlitewnej, niekonfrontacyjnej i o zachowanie zasady szacunku wobec każdego, tak by nikt – także osoby agresywne – nie został w żaden sposób poszkodowany - napisał rzecznik prasowy Jasnej Góry o. Michał Legan OSPPE.

O. Legan stwierdził, że w związku z licznymi zapytaniami o sytuację Jasnej Góry paulini pragną wyrazić wdzięczność za wszystkie wyrazy solidarności i każdy gest pomocy wobec sanktuarium i klasztoru. - Choć dotychczasowe demonstracje w Częstochowie przebiegały w sposób gwałtowny, jednak nie zaburzyły naszego rytmu życia, skupionego na modlitwie i posłudze sakramentalnej wobec pielgrzymów. Podejmujemy niezbędne kroki by ochronić w pierwszym rzędzie bezpieczeństwo osób, a także zabezpieczyć miejsca o charakterze sakralnym i kulturowo bezcennym, przed wszelkimi aktami przemocy i wandalizmu - dodał.

Podkreślił, że jasnogórscy zakonnicy starają się kierować biblijną zasadą: „Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj” (Rz 12, 21).

- Osoby pragnące pomóc nam w tych trudnych chwilach usilnie prosimy o przyjęcie postawy modlitewnej, niekonfrontacyjnej i o zachowanie zasady szacunku wobec każdego, tak by nikt – także osoby agresywne – nie został w żaden sposób poszkodowany - podkreślił.

Zaapelował też o zachowanie zaleceń epidemiologicznych.

W dniach 3-11 listopada o godzinie 15.00 planowana jest w Kaplicy Cudownego Obrazu nowenna w intencji narodowego pojednania. - W związku z limitem miejsc zapraszamy do uczestnictwa za pośrednictwem mediów - napisał o. Legan.

Zauważył, że pochodzące z prywatnych źródeł informacje na temat bieżącej sytuacji na Jasnej Górze nie zawsze są precyzyjne, dlatego warto czerpać wiedzę z oficjalnych komunikatów.

- Jasnogórskiej Matce i Królowej Polski, tej która przynosi pokój, powierzamy wszystkich, zapraszając do duchowej jedności, szczególnie w godzinie Apelu Jasnogórskiego - zakończył rzecznik Jasnej Góry.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Pobieranie... Pobieranie...

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
1°C Niedziela
wieczór
0°C Poniedziałek
noc
-2°C Poniedziałek
rano
0°C Poniedziałek
dzień
wiecej »