Fundacja Małych Stópek i dyrektor Caritasu Diecezji Toruńskiej ksiądz prałat Daniel Adamowicz otrzymali od rzecznika praw dziecka Mikołaja Pawlaka Odznaki Honorowe za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.
Mikołaj Pawlak powiedział, że podziwia laureatów, ich "wytrwałość, wielkie serca i to, że przez cały rok, dzień po dniu, niosą pomoc i radość ludziom, którzy najbardziej tego potrzebują, w tym setkom, tysiącom dzieci".
Wskazując na liczne zbiórki żywności, paczki dla maluszków z rzeczami, dzięki którym będą mogły zdrowo się rozwijać, zbiórki na leczenie i drogie operacje dla chorych dzieci, akcje edukacyjne i na rzecz bezpieczeństwa Pawlak mówił, że mógłby wymieniać długo, a i tak nie zdołałby wspomnieć o wszystkim. "Dziękuję w imieniu wszystkich dzieci" - powiedział.
Jak wymieniono w komunikacie biura rzecznika, "Paczuszka dla maluszka", "Bryka dla smyka" czy "Pielucha dla malucha" to nazwy tylko niektórych akcji Fundacji Małych Stópek, która pomaga setkom małych dzieci, samotnych matek i rodzin, angażuje się też w działalność na rzecz ochrony życia. Mająca siedzibę w Szczecinie fundacja, której prezesem jest ks. Tomasz Kancelarczyk, opiekuje się również założonym przez tamtejszy Caritas oknem życia, m.in. dostarczając artykuły potrzebne do opieki nad dziećmi, które tam trafią.
Z kolei dyrektor Caritasu Diecezji Toruńskiej ks. prałat Daniel Adamowicz od 25 lat organizuje pomoc dla potrzebujących i wiele akcji społecznych. Bursy, jadłodajnie, opieka pielęgnacyjna, wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego, ogniska wychowawcze, środowiskowe domy samopomocy, noclegownie, pomoc materialna, zbiórki żywności, kolonie i wiele, wiele innych działań - dla dzieci i dorosłych, w Polsce i za granicą - przekonuje biuro rzecznika.
Odznaka Honorowa za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka to polskie odznaczenie resortowe, ustanowione 15 lutego 2013 r. rozporządzeniem prezydenta, wręczane przez rzecznika praw dziecka. Jest honorowym wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia w ochronie praw dziecka.
Łączna liczba poległych po stronie rosyjskiej wynosi od 159,5 do 223,5 tys. żołnierzy?
Potrzebne są zmiany w prawie, aby wyeliminować problem rozjeżdżania pól.
Priorytetem akcji deportacyjnej są osoby skazane za przestępstwa.
Organizacja wspiera mieszkańców tego terenu za pośrednictwem Caritas Jerozolima.