Na wybory!

Patriotyzm we współczesnej polityce powinien być jedną z myśli przewodnich, a także sprawdzianem zaangażowania politycznego - uważa biskup Henryk Tomasik, który był dzisiaj gościem Radia Plus Radom. Ordynariusz radomski stwierdził również, że udział w wyborach samorządowych powinien być patriotycznym obowiązkiem.

Bp Tomasik mówił, że 'od głosu wielu z nas, zależą bardzo konkretne rozwiązania, a udział w wyborach, to znak troski o dobro wspólne, którym jest nasza ojczyzna''. Hierarcha dodał, że patriotyzm to szczególny rodzaj miłości do ojczyzny.

Biskup radomski zauważył, że w gronie polityków są tacy, którzy troszczą się o kraj, jednak chwilami pojawia się niebezpieczeństwo, że więcej jest troski o dobro partii politycznej niż o dobro wspólne. - Dlatego potrzebne jest głębokie spojrzenie na kulturę ojczystą. Polska jest przeniknięta Ewangelią, historią Kościoła. Jan Paweł II prosił, abyśmy całe to duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjęli z wiarą, nadzieją i miłością - mówił bp Tomasik.

Biskup radomski podkreślił również, że troska o kraj jest znakiem dobrze rozumianego patriotyzmu. - Patriotyzm we współczesnej polityce powinien być sprawdzianem zaangażowania politycznego i drogowskazem. - Dlatego politykom życzymy odwagi, aby bronili zdecydowanie pięknych polskich tradycji i wartości chrześcijańskich - powiedział bp Tomasik.

Radomskie obchody z okazji Święta Niepodległości rozpoczną się Mszą świętą o godzinie 10.00 w kościele garnizonowym w Radomiu. Liturgii będzie przewodniczył bp Tomasik.

Dalsze obchody odbędą się popołudniu w Rynku. Przy pomniku Czynu Legionów zostanie wystawiona warta honorowa. O godz. 17 odbędzie się widowisko "Malowane Polski Zmartwychwstanie według Jacka Malczewskiego". Radomianie zobaczą artystyczną opowieść o okresie niewoli narodowej i kulminacyjnym momencie odzyskiwania przez Polskę niepodległości w latach Wielkiej Wojny, widzianych oczami wielkiego malarza, radomianina Jacka Malczewskiego. W widowisku o charakterze światło i dźwięk udział weźmie ok. 30 aktorów, a obrazy sceniczne wzmocnione zostaną efektami specjalnymi oraz prezentacjami multimedialnymi wybranych obrazów artysty.

Na zakończenie uroczystości radomianie usłyszą melodie patriotyczne w wykonaniu Orkiestry Garnizonowej Sił Powietrznych pod dyrekcją kpt. Sławomira Ćwieka.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
29°C Wtorek
noc
22°C Wtorek
rano
28°C Wtorek
dzień
26°C Wtorek
wieczór
wiecej »