Podpisał ponad 50 ustaw, mianował nowych ambasadorów, złożył wizyty w Brukseli, Paryżu, Berlinie i Watykanie, przyznał dziesięć Orderów Orła Białego - w niedzielę, 14 listopada, mija sto dni od zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
27.9. - Z inicjatywy prezydenta, w porozumieniu z premierem, wojewoda zachodniopomorski ogłosił 28 września dniem żałoby na terenie województwa zachodniopomorskiego. W ten sposób została uczczona pamięć ofiar tragicznego wypadku polskiego autokaru pod Berlinem.
52 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki otrzymało od Komorowskiego nominacje profesorskie. Prezydent podkreślił, że profesorowie to grupa, która cieszy się poważaniem, prestiżem i zaufaniem społecznym.
28.9. - Zofia Romaszewska zrezygnowała z funkcji kanclerza Kapituły Orderu Odrodzenia Polski i z członkostwa w niej. Z zasiadania w Kapitule zrezygnował także Ryszard Bugaj.
Kilkudziesięciu biskupów koncelebrowało mszę św. z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore w archikatedrze warszawskiej. W mszy uczestniczył Komorowski. Była to pierwsza uroczysta msza z udziałem nowego nuncjusza apostolskiego. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwo i kilkuset wiernych.
29.9. - Komorowski rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem o współpracy dwustronnej, także o planowanych na przyszłość kontaktach politycznych.
Rada Bezpieczeństwa Narodowego, zwołana przez prezydenta, omówiła przygotowany przez BBN raport dotyczący zasad i procedur bezpieczeństwa przewozu powietrznego osób zajmujących ważne stanowiska państwowe.
W posiedzeniu RBN uczestniczyli: marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, który przed obradami odebrał akt powołania do Rady, premier Donald Tusk, wicepremier Waldemar Pawlak, szef BBN Stanisław Koziej, szef MSZ Radosław Sikorski, szef MSWiA Jerzy Miller i przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski. Wchodzący w skład RBN prezes PiS Jarosław Kaczyński nie uczestniczył w posiedzeniu Rady.
Tego dnia Komorowski powołał Sławomira Nowaka na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta. Nowak, który został ministrem odpowiedzialnym za kontakty z rządem i parlamentem, kierował kampanią prezydencką Komorowskiego.
30.9. - Prezydent podczas spotkania z ukraińskim premierem Mykołą Azarowem zapewnił, że Polska niezmiennie wspiera dążenia Ukrainy do integracji ze strukturami unijnymi. Azarow składał w Polsce oficjalną wizytę.
Tego dnia Komorowski powołał Krzysztofa Łaszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta (powierzył mu sprawy prawno-ustrojowe).
1.10. - Komorowski zadeklarował podczas wizyty na Ukrainie, że Polska chce wspierać europejskie aspiracje tego kraju. Zachęcał jednocześnie Kijów do przeprowadzania reform, które będą prowadzić do integracji z UE. Komorowski i ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz spotkali się w Jałcie podczas konferencji zorganizowanej przez Fundację YES (Yalta European Strategy) jednego z najbogatszych Ukraińców Wiktora Pinczuka.
2.10. - Prezydent pogratulował Niemcom w imieniu Polek i Polaków z okazji 20. rocznicy zjednoczenia Niemiec. "To nasze wspólne święto" - napisał w życzeniach opublikowanych na łamach niemieckiego dziennika "Bild".
4.10. - Komorowski odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski geologa Piotra Stańczaka zamordowanego 7 lutego 2009 roku w Pakistanie przez talibów.
Formalną procedurę odznaczeniową - w odpowiedzi na apel internautów - polecił rozpocząć jeszcze w styczniu tego roku ówczesny prezydent Lech Kaczyński.
Prezydent wziął udział w inauguracji roku akademickiego na Akademii Obrony Narodowej. Podczas uroczystości wezwał do konsolidacji jednostek wojskowych, dowództw i szkolnictwa wojskowego.
Komorowski spotkał się z członkami polsko-rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych; prezydent wysoko ocenił wkład grupy w rozwój stosunków polsko-rosyjskich. Współprzewodniczący grupy prof. Adam Daniel Rotfeld oraz prof. Anatolij Torkunow przedstawili prezydentowi wyniki działalności grupy oraz omówili bieżącą i przyszłą tematykę jej prac.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Informuje międzynarodowa organizacja Open Doors, monitorująca prześladowania chrześcijan.
Osoby zatrudnione za granicą otrzymały 30 dni na powrót do Ameryki na koszt rządu.