Podpisał ponad 50 ustaw, mianował nowych ambasadorów, złożył wizyty w Brukseli, Paryżu, Berlinie i Watykanie, przyznał dziesięć Orderów Orła Białego - w niedzielę, 14 listopada, mija sto dni od zaprzysiężenia prezydenta Bronisława Komorowskiego.
27.9. - Z inicjatywy prezydenta, w porozumieniu z premierem, wojewoda zachodniopomorski ogłosił 28 września dniem żałoby na terenie województwa zachodniopomorskiego. W ten sposób została uczczona pamięć ofiar tragicznego wypadku polskiego autokaru pod Berlinem.
52 nauczycieli akademickich oraz pracowników nauki i sztuki otrzymało od Komorowskiego nominacje profesorskie. Prezydent podkreślił, że profesorowie to grupa, która cieszy się poważaniem, prestiżem i zaufaniem społecznym.
28.9. - Zofia Romaszewska zrezygnowała z funkcji kanclerza Kapituły Orderu Odrodzenia Polski i z członkostwa w niej. Z zasiadania w Kapitule zrezygnował także Ryszard Bugaj.
Kilkudziesięciu biskupów koncelebrowało mszę św. z udziałem nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Celestino Migliore w archikatedrze warszawskiej. W mszy uczestniczył Komorowski. Była to pierwsza uroczysta msza z udziałem nowego nuncjusza apostolskiego. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, duchowieństwo i kilkuset wiernych.
29.9. - Komorowski rozmawiał telefonicznie z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem o współpracy dwustronnej, także o planowanych na przyszłość kontaktach politycznych.
Rada Bezpieczeństwa Narodowego, zwołana przez prezydenta, omówiła przygotowany przez BBN raport dotyczący zasad i procedur bezpieczeństwa przewozu powietrznego osób zajmujących ważne stanowiska państwowe.
W posiedzeniu RBN uczestniczyli: marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna, który przed obradami odebrał akt powołania do Rady, premier Donald Tusk, wicepremier Waldemar Pawlak, szef BBN Stanisław Koziej, szef MSZ Radosław Sikorski, szef MSWiA Jerzy Miller i przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski. Wchodzący w skład RBN prezes PiS Jarosław Kaczyński nie uczestniczył w posiedzeniu Rady.
Tego dnia Komorowski powołał Sławomira Nowaka na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta. Nowak, który został ministrem odpowiedzialnym za kontakty z rządem i parlamentem, kierował kampanią prezydencką Komorowskiego.
30.9. - Prezydent podczas spotkania z ukraińskim premierem Mykołą Azarowem zapewnił, że Polska niezmiennie wspiera dążenia Ukrainy do integracji ze strukturami unijnymi. Azarow składał w Polsce oficjalną wizytę.
Tego dnia Komorowski powołał Krzysztofa Łaszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta (powierzył mu sprawy prawno-ustrojowe).
1.10. - Komorowski zadeklarował podczas wizyty na Ukrainie, że Polska chce wspierać europejskie aspiracje tego kraju. Zachęcał jednocześnie Kijów do przeprowadzania reform, które będą prowadzić do integracji z UE. Komorowski i ukraiński prezydent Wiktor Janukowycz spotkali się w Jałcie podczas konferencji zorganizowanej przez Fundację YES (Yalta European Strategy) jednego z najbogatszych Ukraińców Wiktora Pinczuka.
2.10. - Prezydent pogratulował Niemcom w imieniu Polek i Polaków z okazji 20. rocznicy zjednoczenia Niemiec. "To nasze wspólne święto" - napisał w życzeniach opublikowanych na łamach niemieckiego dziennika "Bild".
4.10. - Komorowski odznaczył Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski geologa Piotra Stańczaka zamordowanego 7 lutego 2009 roku w Pakistanie przez talibów.
Formalną procedurę odznaczeniową - w odpowiedzi na apel internautów - polecił rozpocząć jeszcze w styczniu tego roku ówczesny prezydent Lech Kaczyński.
Prezydent wziął udział w inauguracji roku akademickiego na Akademii Obrony Narodowej. Podczas uroczystości wezwał do konsolidacji jednostek wojskowych, dowództw i szkolnictwa wojskowego.
Komorowski spotkał się z członkami polsko-rosyjskiej Grupy do Spraw Trudnych; prezydent wysoko ocenił wkład grupy w rozwój stosunków polsko-rosyjskich. Współprzewodniczący grupy prof. Adam Daniel Rotfeld oraz prof. Anatolij Torkunow przedstawili prezydentowi wyniki działalności grupy oraz omówili bieżącą i przyszłą tematykę jej prac.
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.
Według przewodniczącego KRRiT materiał zawiera treści dyskryminujące i nawołujące do nienawiści.
W perspektywie 2-5 lat można oczekiwać podwojenia liczby takich inwestycji.