48 proc. Polaków zamierza szczepić się przeciw koronawirusowi, nie zamierza tego robić 26 proc. Najbardziej zainteresowane szczepieniem są osoby w wieku 60 lat i więcej, najmniej osoby w wieku 15-29 lat - wynika ze badania Kantar z przełomu stycznia i lutego.
W badaniu respondenci musieli odpowiedzieć na pytanie: Czy Pan/Pani zamierza czy też nie zamierza zaszczepić się przeciw koronawirusowi?
48 proc. badanych odpowiedziało, że zamierza przyjąć szczepionkę przeciw koronawirusowi, w tym 19 proc. podało, że zdecydowanie chce to zrobić, a 29 proc., że raczej chce to zrobić.
26 proc. badanych odpowiedziało, że nie zamierza się szczepić, w tym 14 proc. podało, że zdecydowanie nie chce się szczepić, a 12 proc., że raczej nie zamierza się szczepić.
25 proc. respondentów jeszcze nie wie, jaką decyzję podejmie, a 1 proc. odpowiedziało, że już się zaszczepiło.
Jak informuje Kantar najbardziej zainteresowane szczepieniem są osoby w wieku 60 lat i więcej, osoby z wyższym wykształceniem, mieszkańcy miast 100-500 tys., osoby bardzo zainteresowane polityką oraz wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.
Przeciwne stanowisko wyrażają osoby w wieku 15-29 lat, o wykształceniu podstawowym lub gimnazjalnym, mieszkańcy miast do 20 tys., osoby niezainteresowane polityką oraz zwolennicy Ruchu 2050 Szymona Hołowni.
Badanie przeprowadzono w dniach 29 stycznia - 3 lutego 2021 r. na reprezentatywnej próbie 1011 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat techniką wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI).
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.
W lokalach mieszkalnych obowiązek montażu czujek wejdzie w życie 1 stycznia 2030 r. Ale...
- poinformował portal Ukrainska Prawda, powołując się na źródła.