Papież Franciszek mianował prefektem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dotychczasowego sekretarza tejże kongregacji abp. Arthura Roche. Angielski duchowny, wcześniej biskup Leeds, zastąpi kard. Roberta Sarah, który osiągnął już wiek emerytalny, a kierował tą dykasterią przez ponad 6 lat.
Papież mianował dziś także nowego sekretarza wspomnianej kongregacji, któremu nadał jednocześnie tytuł arcybiskupa. Chodzi o Vittoria Francesco Viole OFM, dotychczasowego biskupa Tortony.
Pracujący już w Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałat Aurelio García Marcías został mianowany biskupem i podsekretarza tejże kongregacji.
Abp Roche ma 71 lat. Był m.in. sekretarzem generalnym Konferencji Biskupów Anglii i Walii oraz biskupem pomocniczym Westminsteru. Święcenia kapłańskie przyjął 19 lipca 1975 w diecezji Leeds. Po trzyletnim stażu duszpasterskim w Barnsley został skierowany do kurii diecezjalnej, gdzie był sekretarzem biskupa. Rok później został mianowany wicekanclerzem Kurii. W 1982 został wikariuszem parafii katedralnej, zaś w 1989 otrzymał nominację na proboszcza miejscowej parafii św. Wilfrida. Dwa lata później wyjechał do Rzymu i podjął studia na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Uzyskując licencjat kanoniczny z teologii. Niedługo potem został ojcem duchownym w tamtejszym Kolegium Angielskim. W 1982 r. był on koordynatorem wizyty bł. Jana Pawła II w Wielkiej Brytanii, w latach 1996-2001 sekretarzem generalnym Konferencji Biskupiej Anglii i Walii, a następnie biskupem pomocniczym archidiecezji westminsterskiej w Londynie. W 2002 r. został biskupem koadiutorem diecezji Leeds, w której rządy jako ordynariusz objął w 2004 r. 26 czerwca 2012 papież Benedykt XVI mianował go sekretarzem Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.
Nowy sekretarz tej Kongregacji, abp Vittorio Francesco Viola OFM urodził się 4 października 1965 w Biella w Piemoncie. Ukończył studia w Instytucie Teologicznym w Asyżu, a następnie na Papieskim Instytucie Liturgicznym Sant'Anselmo w Rzymie, gdzie uzyskał licencjat kanoniczny z liturgiki; na tej samej uczelni w 2000 r. uzyskał doktorat z liturgii świętej. Święcenia diakonatu przyjął 14 września 1991 r. w Zakonie Braci Mniejszych w Santa Maria degli Angeli. 14 września 1991 r. złożył śluby wieczyste w Zakonie Braci Mniejszych w Santa Maria degli Angeli; święcenia diakonatu przyjął 4 lipca 1992 r., a prezbiteratu 3 lipca 1993 r. z rąk biskupa pomocniczego Rzymu, Luca Brandolini,
Po święceniach kapłańskich, w Zakonie Braci Mniejszych, był definitorem Prowincji Serafickiej Umbrii w latach 1999-2002, 2003-2005 i 2011-2014. Na szczeblu diecezjalnym był odpowiedzialny za biuro liturgiczne regionu kościelnego Umbria w latach 1997-2014, za biuro diecezji Asyżu ds. edukacji, szkolnictwa i uniwersytetu w latach 2006-2008, a następnie za Caritas diecezjalną Asyż-Nocera Umbra-Gualdo Tadino w latach 2008-2014. Był również odpowiedzialny za biuro liturgiczne regionu diecezjalnego Umbria w latach 1997-2014.
Oprócz nauczania liturgii w Papieskim Instytucie Liturgicznym Sant'Anselmo w Rzymie, oraz w Papieskim Instytucie Liturgicznym i w Instytucie Nauk Religijnych w Asyżu, był konsultorem Krajowego Biura Liturgicznego a następnie członkiem Krajowego Biura Liturgicznego. 15 października 2014 papież Franciszek mianował go ordynariuszem diecezji Tortona. Sakry udzielił mu 7 grudnia 2014 arcybiskup Asyżu – Domenico Sorrentino.
Nowy podsekretarz Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, którego Ojciec Święty mianował jednocześnie biskupem tytularnym Rotdon, Aurelio García Macías urodził się 28 marca 1965 roku w Pollos (Hiszpania). W 1992 r. przyjął święcenia kapłańskie w archidiecezji Valladolid. Uzyskał licencjat kanoniczny z filozofii na Uniwersytecie w Salamance oraz doktorat z liturgiki w Papieskim Instytucie Liturgicznym Sant'Anselmo (Rzym). Był Delegatem Archidiecezjalnym ds. Liturgii i rektorem Seminarium Duchownego w tym samym okręgu kościelnym. Od 1 września 2015 r. pełnił posługę w Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, w której w 2016 r. został szefem biura.
Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów dba o życie liturgiczne w Kościele, zwłaszcza w odniesieniu do praktyki sakramentalnej. Czuwa nad kształtem liturgii, wydając księgi liturgiczne a także autoryzując ich przekłady na języki narodowe.
„Będziemy działać w celu ochrony naszych interesów gospodarczych”.
Propozycja amerykańskiego przywódcy spotkała się ze zdecydowaną krytyką.
Strona cywilna domagała się kary śmierci dla wszystkich oskarżonych.
Franciszek przestrzegł, że może ona też być zagrożeniem dla ludzkiej godności.
Dyrektor UNAIDS zauważył, że do 2029 r. liczba nowych infekcji może osiągnąć 8,7 mln.