Fundacja Małych Stópek ze Szczecina przygotowuje dom dla kobiet w sytuacji kryzysowej. "Bezpieczna Przystań" w Syrkowicach koło Kołobrzegu ma służyć zarówno tym kobietom, które oczekują narodzin dziecka, jak i tym, które już urodziły.
Anna Piotrowska z Fundacji Małych Stópek mówi, że roboty rozpoczęły się w maju, bo budynek nie był używany i trzeba było go odświeżyć i posprzątać. Teraz przebywają tam osoby niepełnosprawne, bo oprócz mam z dziećmi ma być to również miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi z niepełnosprawnością. - Pierwsze beneficjentki - mamy - najprawdopodobniej będą mogły się tam zgłosić jesienią – mówi Piotrowska.
Każdy może pomóc finansowo w tym projekcie. Tym bardziej, że w planach jest powstanie placu zabaw dla dzieci. - Chcemy też wymienić dach, elewację budynku. To są kosztowne rzeczy, na pierwszy rzut poszły: meble, malowanie, wykładziny. Na razie posiano już trawę - dodaje Anna Piotrowska.
Szczegóły projektu na fundacjamalychstopek.pl
Fundacja Małych Stópek powstała w 2012 r. Jej misją jest ochrona każdego nienarodzonego dziecka, bez względu na warunki i okoliczności w jakich się poczęło oraz promocja odpowiedzialnego rodzicielstwa. Działania te są realizowane poprzez edukowanie młodzieży, promowanie wartości ludzkiego życia, formację duchową i intelektualną, jak również poprzez pomoc specjalistyczną i materialną.
Fundacja jest organizatorem corocznego Marszu dla Życia, który odbywa się w Szczecinie i jest największą w kraju manifestacją pro-life.
Szczegółowe informacje o organizacji dostępne są pod adresem www.fundacjamalychstopek.pl.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.