Reklama

Katolickie Radio Nikaragui świętuje

Katolickie Radio Nikaragui obchodzi 50-lecie istnienia. Do wierności w głoszeniu Ewangelii zachęcił rozgłośnię Papież, pozdrawiając po hiszpańsku pielgrzymów przybyłych na wczorajszy Anioł Pański.

Reklama

Mszę z okazji przypadającej wczoraj rocznicy koncelebrował późnym wieczorem z biskupami Nikaragui w katedrze w Managui przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

Abp Claudio Maria Celli podkreślił, że rozgłośnie katolickie winny wyrażać autentyczny głos ludzi najbardziej potrzebujących. Zwrócił uwagę, że mają one znaczenie nie tylko dla misji ewangelizacyjnej Kościoła, ale też dla rozwoju ogólnoludzkiego. Jak powiedział, przybył pobłogosławić technikę cyfrową i obecność rozgłośni w internecie. „Świat posuwa się naprzód w stosowaniu nowych technologii i obowiązkiem Kościoła jest korzystać z nich, by możliwie jak najlepiej szerzyć Ewangelię” – stwierdził szef watykańskiej dykasterii ds. mediów. Na początku swej wizyty 4 stycznia zainaugurował on w siedzibie radia studio telewizyjne im. Benedykta XVI. Spotkał się też 5 stycznia z księżmi stołecznej diecezji, a następnie z episkopatem Nikaragui. Omówiono przy tej okazji tematy związane ze środkami społecznego przekazu i z wyzwaniami duszpasterskimi, jakie stawiają przed Kościołem nowe technologie medialne.

Abp Celli spotkał się też w Managui 6 stycznia z dziennikarzami. Zapytany o trwający już od kilku miesięcy konflikt graniczny między Nikaraguą a Kostaryką podkreślił, że te dwa chrześcijańskie narody winny go przezwyciężyć na drodze dialogu. Pytano też o ataki sfer rządowych Nikaragui na biskupów. Gość z Watykanu, nie wchodząc w ich meritum, przypomniał, że tego typu fakty nie są dla Kościoła nowością. Jak wiadomo, episkopat zarzuca rządowi fałszerstwa wyborcze i naruszanie konstytucji m.in. przez propozycję kolejnego mandatu prezydenckiego Daniela Ortegi. Ponadto podczas konferencji prasowej poruszono sprawę przechodzenia licznych katolików do sekt. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu zwrócił uwagę, że w różnych krajach działają wielkie ugrupowania religijne, dobrze zorganizowane i wyposażone zarówno ekonomicznie, jak i w media. Zauważył jednak, że wielu z katolików przez nie przyciągniętych po pewnym czasie powraca do jedności z Kościołem.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Autoreklama

Autoreklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
4°C Piątek
wieczór
2°C Sobota
noc
1°C Sobota
rano
4°C Sobota
dzień
wiecej »

Reklama