Poszukujący Amos Lee

Amos Lee ogłosił, że jego czwarty – jak dotąd najbogatszy muzycznie i najpełniejszy pod względem formy - album wydany przez EMI Blue Note Records, Mission Bell, ukaże się w Polsce 14 lutego.

Mission Bell, wyprodukowany przez Joeya Burnsa - członka lubianego przez publiczność zespołu Calexico - zachwyca niebywałą gamą dźwiękową oraz spójnością i skalą emocji zjednoczonych dzięki eklektycznemu gustowi oraz wyróżniającemu się wokalowi Amosa Lee. Niezwykli goście pojawiający się na płycie — Lucinda Williams, Willie Nelson, Sam Beam (Iron & Wine), Priscilla Ahn, Pieta Brown oraz James Gadson — a także tło muzyczne w wykonaniu Calexico ukazują Amosa Lee jako dojrzałego artystę stale poszukującego własnych muzycznych i tematycznych zainteresowań.

„Wiele z tych piosenek zawiera element poszukiwania”, twierdzi Lee, który rozwinął się w jednego z najważniejszych i najbardziej płodnych twórców piosenek naszych czasów, co potwierdza 12 nowych oryginalnych utworów z albumu Mission Bell oraz udział legend muzycznych, takich jak Williams oraz Nelson, które z entuzjazmem zaśpiewały piosenki Lee.

nameinamillion Amos Lee - Keep it Loose, Keep it Tight (Live @ Abbey Road)

Najbardziej oczywista zmiana na płycie Mission Bell to intymne a zarazem pełne przestrzeni brzmienie, które przypisywane jest przez Lee wkładowi Joeya Burnsa oraz Johna Convertino z Calexico. Po przypadkowym spotkaniu Lee wpadł na pomysł, aby wybrać się do Tucson, gdzie mieści się studio Wavelab zespołu Calexico, i spróbować nagrać kilka kawałków. „Muzykalność, którą wnoszą ci kolesie jest wprost zadziwiająca”  twierdzi Lee. „Szczególną przyjemność sprawiła mi praca z Johnem i osiągnięcie zupełnie nowej struktury rytmicznej. Chłopcy są mistrzami w budowaniu atmosfery — wprowadzili wspaniały wymiar dźwiękowy do wielu piosenek, rozbudowali je i tchnęli w nie nowego ducha.”

Amos Lee to pochodzący z Filadelfii wokalista i twórca piosenek, którego trzy albumy wydane przez Blue Note Records — Amos Lee z 2005 roku, Supply And Demand z 2006 oraz Last Days At The Lodge z 2008 - zostały docenione przez krytyków i publiczność. The New York Times okrzyknął jego muzykę mianem „hymnicznej” a Vanity Fair nazwał ją „zniewalającą”, natomiast Philadelphia Inquirer rozpisywał się o „zwartych, dobrze skonstruowanych utworach, o nieco południowym brzmieniu i subtelnym przekazie utrzymującym równowagę pomiędzy jazzującym wokalem a próbą odnalezienia białej duszy pośród klasycznych archetypów”. 

Lee odbywał trasy koncertowe z takimi legendami muzyki jak Bob Dylan, Merle Haggard czy Elvis Costello. Wystąpił w The Tonight Show With Jay Leno, Late Show With David Letterman, Late Late Show With Craig Ferguson, The Today Show, Live From Abbey Road, Austin City Limits oraz w Tavis Smiley Show. Magazyn Rolling Stone poświęcił mu artykuł z cyklu dotyczącego sylwetek znanych twórców. Lee pojawił się także w programach radiowych NPR All Things Considered oraz w Weekend Edition.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8
  10°C Wtorek
  rano
  15°C Wtorek
  dzień
  16°C Wtorek
  wieczór
  12°C Środa
  noc
  wiecej »