Białoruś: Poświęcenie placu pod budowę kościoła bł. Marianny Biernackiej w Grodnie

W uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w Grodnie na Białorusi został poświęcony plac pod budowę nowej świątyni. Za patronkę parafii jako wotum wdzięczności za heroiczną postawę – oddanie życia za synową spodziewającą się dziecka – została obrana polska błogosławiona Marianna Biernacka.

W miejscu, gdzie powstanie świątynia, biskup grodzieński Aleksander Kaszkiewicz sprawował pierwszą Mszę św. w intencji nowej wspólnoty parafialnej, która dopiero zaczyna tworzyć swoją historię. 

Na uroczystości zgromadzili się liczni parafianie, których wielkim pragnieniem jest mieć własną świątynię, a także goście, wśród których byli kapłani, siostry zakonne i przedstawiciele prawosławnej cerkwi, która jest już wybudowana obok. 

Miejscowi katolicy są przekonani, że usytuowanie kościoła w pobliżu prawosławnej wspólnoty z pewnością przyczyni się do zbliżenia obu wyznań, a także pomyślnie wpłynie na umocnienie jedności chrześcijan.

Zwracając się do wiernych, hierarcha zachęcił, aby zawierzyć Chrystusowi Królowi dzieło budowy świątyni, która wkrótce będzie wznoszona, aby Jego słowo i łaska uzdalniały wszystkich do ciągłej przemiany życia, do stałego nawrócenia, do pokonywania słabości, egoizmu, a także obojętności na los bliźnich.

Mając świadomość tak wielkiego zadania i tej długiej drogi, którą trzeba pokonać, wierni prosili hierarchę o udzielenie im pasterskiego błogosławieństwa na wykonanie woli Bożej i kroczenie drogą,  którą wyznacza im Ewangelia.

Nowa świątynia pw. bł. Marianny Biernackiej stanie się miejscem szczególnej modlitwy za wszystkie rodziny miasta i kraju. 

КАТАЛІЦКІ ПАРТАЛ ГРОДЗЕНСКАЙ ДЫЯЦЭЗІІ Асвячэнне крыжа і пляцоўкі пад будаўніцтва касцёла ў мікрараёне Баранавічы(Гродна)
«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
1°C Poniedziałek
rano
1°C Poniedziałek
dzień
1°C Poniedziałek
wieczór
0°C Wtorek
noc
wiecej »