„Współżycie seksualne nie jest owocem grzechu pierworodnego, ani działania złego ducha. Nasza seksualność pochodzi od Boga” – przekonywał o. Ksawery Knotz podczas spotkania z mieszkańcami Krosna.
„Na samym początku musimy odkryć, że to Pan Bóg wymyślił życie seksualne człowieka i to wszystko, co się dzieje w życiu małżonków jest dobre, pochodzi od Boga i istnieje od samego początku” – mówił o. Ksawery Knotz, duszpasterz rodzin, autor książek o tematyce związanej z życiem seksualnym. Przypomniał, że małżeństwo jest najstarszym powołaniem człowieka.
„To Pan Bóg tak wymyślił, że mężczyzna i kobieta od początku lgną do siebie i chcą zakładać rodzinę” – powiedział kapucyn.
Zauważył, że Boga nie można kojarzyć tylko z liturgią, bo jest on także w ludzkiej cielesności i seksualności. Podkreślał, że grzechy pochodzą nie od ciała, ale z serca i to serce należy zmieniać, aby stawało się lepsze. „Bóg też miał ludzkie ciało, ale miał inne serce i chce nam dać swoje serce” – mówił o. Knotz.
Stwierdził, że problemem jest zredukowanie seksu jedynie do przyjemności. Zaznaczył jednak, że samo pobudzenie seksualne czy myśli dotyczące tej sfery ludzkiego życia nie muszą być złe.
O. Ksawery Knotz jest franciszkaninem–kapucynem, kapłanem od 1991 r. Specjalizuje się w duszpasterstwie rodzin, prowadzi rekolekcje dla małżeństw oraz stronę internetową – www.szansaspotkania.net.
W swoich wystąpieniach porusza sprawy istotne w małżeństwie i narzeczeństwie, powtarza, że seks nie jest czymś wstydliwym, ma natomiast prowadzić do pełniejszego przeżywania miłości małżeńskiej. Napisał kilka książek na ten temat, m.in. „Seks jest boski, czyli erotyka katolika”, czy „Seks jakiego nie znacie”.
Spotkanie odbyło się przy klasztorze ojców kapucynów w Krośnie, a zorganizowała je młodzieżowa wspólnota Grupa Pańskiej Służby. Konferencja zgromadziło ok. 150 osób.
W Monrowii wylądowali uzbrojeni komandosi z Gwinei, żądając wydania zbiega.
Dziś mija 1000 dni od napaści Rosji na Ukrainę i rozpoczęcia tam pełnoskalowej wojny.
Są też bardziej uczciwe, komunikatywne i terminowe niż mężczyźni, ale...
Rodziny z Ukrainy mają dostęp do świadczeń rodzinnych np. 800 plus.