Jasna Góra: 25 marca zawierzenie Rosji i Ukrainy w łączności z papieżem

25 marca, gdy papież Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi także Jasna Góra trwać będzie w łączności duchowej z Ojcem Świętym, by prosić miłosiernego Boga przez wstawiennictwo Maryi o dar pokoju i ustanie rozlewu krwi.

- Czynić to będziemy błagając na różańcu. Zapraszam 25 marca, w piątek na godz. 19.30 do bazyliki, gdzie rozpoczniemy procesję różańcową, która z Wizerunkiem Jasnogórskiej Matki przejdzie symbolicznym szlakiem po wałach. Następnie w Kaplicy Matki Bożej modlić się będziemy Akatystem, a więc hymnem typowym dla chrześcijańskich Kościołów Wschodu - informuje przeor Jasnej Góry.

ATAK ROSJI NA UKRAINĘ [relacjonujemy na bieżąco]

O. Samuel Pacholski przypomina, że częstochowska Ikona łączy Wschód z Zachodem a Maryja, jak mówił papież Franciszek, czczona jest tu jako Matka, która, jak w Kanie, wyprasza cuda: „Papież mówił, że w tym obrazie widzimy Maryję jako Tę, która głęboko w sercu nosi ludzkie problemy i nie tylko je nosi, ale interweniuje w taki sposób, że człowiek z zadziwieniem patrzy potem na ten cud Maryi, przez Jej wstawiennictwo dokonany”.

Według najwcześniejszych źródeł Obraz w czasie wojny prowadzonej przez Ludwika Węgierskiego, Władysław Opolczyk, namiestnik króla na Rusi, znalazł w Bełzie, to teren dzisiejszej Ukrainy i stamtąd zabrał go do Częstochowy.
Matka Boża w Fatimie, gdzie 25 marca także zostanie wypowiedziany akt zawierzenia, prosiła o modlitwę różańcową. Dlatego ta modlitwa zanoszona będzie też na Jasnej Górze.

Procesja różańcowa przejdzie Wałami, symbolicznym szlakiem o. Kordeckiego, który w czasie wojny polsko-szwedzkiej z monstrancją w dłoniach, błagał o pomoc. Modlitwę poprowadzi abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Następnie w Kaplicy Matki Bożej trwać będzie błaganie Akatystem, a więc hymnem typowym dla chrześcijańskich Kościołów Wschodu. Treścią hymnu jest pochwała Jezusa Chrystusa, Matki Boskiej lub świętych, zwłaszcza męczenników.

O 21.00 uczestnicy modlitwy staną do Apelu, w czasie którego rozważanie poprowadzi przełożony generalny Zakonu Paulinów o. Arnold Chrapkowski.

Paulini zapraszają i przypominają, że ufne wołanie do Boga, może zmieć losy świata.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
23°C Piątek
noc
18°C Piątek
rano
20°C Piątek
dzień
21°C Piątek
wieczór
wiecej »