„Ślad” po raz dziesiąty

Tomasz Królak, Janusz Poniewierski i Stanisław Karnacewicz - to tegoroczni nominowani do nagrody dziennikarskiej „Ślad” im. Bp. Jana Chrapka.

W tym roku zostanie ona przyznana po raz dziesiąty. Uroczysta gala wręczenia nagrody odbędzie się 17 marca w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Rozpocznie się o godz. 18. Ogłoszenie laureata wybranego przez Kapitułę nastąpi tradycyjnie w trakcie gali, której gospodarzem będzie metropolita warszawski, abp Kazimierz Nycz. Laureat otrzyma statuetkę autorstwa prof. Gustawa Zemły, której towarzyszy nagroda pieniężna.

Do nagrody zostali nominowani: Tomasz Królak - wiceprezes KAI, autor programów telewizyjnych i książek o Janie Pawle II - „za wrażliwość na wyzwania współczesnego świata opisywaną przez pryzmat gruntownej wiedzy o Kościele. Za nowoczesny i atrakcyjny przekaz wiary, ortodoksję łączoną z niezwykłą otwartością”.

Publicysta i autor książek o Janie Pawle II - Janusz Poniewierski został nominowany „za przybliżanie rodakom wielkiego dorobku Jana Pawła II. Dociekliwość, poszukiwanie głębi i umiejętność nadawania właściwego znaczenia wydarzeniom drobnym ale ważnym. Za ten rodzaj krytycyzmu, który nie niszczy lecz buduje Kościół”.

Natomiast Stanisław Karnacewicz, dziennikarz Polskiej Agencji Prasowej - „za rzetelną, wieloletnią wierną służbę w szeregach dziennikarzy agencyjnych, od których zależy o jakich rzeczach będzie wiedział świat”.

„Ślad” jest nagrodą dziennikarzy dla dziennikarzy i innych ludzi mediów, którzy przyczyniają się do budowania kultury prawdy, porozumienia i dialogu. Ma upamiętniać postawę zmarłego w 2001 roku bp. Jana Chrapka, którego dewizą były słowa: „Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały Cię!”

Nagrodę przyznaje od 2002 r. Kapituła tworzona przez grono współpracujących z bp. Chrapkiem wybitnych dziennikarzy i ludzi mediów. Każdego roku gremium to wzbogacane jest przez kolejnych głównych laureatów Nagrody. Pierwsza edycja „Śladu” miała miejsce w styczniu 2002 roku.

Laureatami dotychczasowych edycji Nagrody „Ślad” byli kolejno: Ewa Czaczkowska, Grzegorz Polak, Stefan Wilkanowicz, ks. Jerzy Szymik, Marek Zając, Szymon Hołownia , ks. Marek Gancarczyk, ks. Kazimierz Sowa, Anna Gruszecka.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Kalendarz do archiwum

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 31 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  1°C Piątek
  dzień
  1°C Piątek
  wieczór
  -2°C Sobota
  noc
  -3°C Sobota
  rano
  wiecej »