Rosyjscy katolicy pojadą na spotkanie z Papieżem w Kazachstanie

Archidiecezja Matki Bożej w Moskwie zorganizowała pielgrzymkę z okazji wizyty Papieża Franciszka w Kazachstanie. W połowie września w stołecznym Nur-Sułtan Ojciec Święty weźmie udział w Kongresie Przywódców Religii Światowych i Tradycyjnych. Celem zorganizowanego po raz siódmy spotkania jest promowanie pokoju oraz niewykorzystywania religii do usprawiedliwiania konfliktów.

Pielgrzymka, która odbędzie się pod hasłem „Jesteśmy świadkami jedności”, wyruszy z Moskwy 12 września. Pierwszym przystankiem będzie syberyjski Omsk. Kolejnego dnia pątnicy dotrą do Karagandy w Kazachstanie, a stamtąd udadzą się do Karłagu, jednego z największych sowieckich łagrów, w którym życie straciło kilkadziesiąt tysięcy internowanych. Było to również miejsce męczeństwa wielu chrześcijan, także rosyjskich.

14 września grupa przeniesie się do Nur-Sultan, by uczestniczyć w Mszy pod przewodnictwem Papieża Franciszka.

„Będzie to najważniejszy moment naszego pielgrzymowania. Swoją obecnością chcemy wyrazić jedność z Papieżem i okazać mu bliskość” – powiedział w rozmowie z Radiem Watykańskim arcybiskup Moskwy Paolo Pezzi.

Rosjanie kochają Papieża

„Wizyta Papieża w Kazachstanie jest bardzo ważna dla nas, rosyjskich katolików. Nie wiemy, czy i kiedy Papież będzie mógł przyjechać do Rosji, a Kazachstan jest przecież najbliższym dla nas krajem spośród tych, które odwiedził Ojciec Święty. Jest to dla nas doskonała okazja również dlatego, że do Kazachstanu możemy podróżować bez zbędnych formalności – powiedział abp Pezzi. – Pielgrzymka Ojca Świętego jest szansą, byśmy mogli wyrazić naszą wiarę i przywiązanie do Papieża, ale przede wszystkim naszą miłość, bo Rosjanie kochają Papieża. To wszystko motywuje nas do pielgrzymowania na spotkanie z Franciszkiem.“

Sytuacja na Ukrainie: Relacjonujemy na bieżąco

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Kalendarz do archiwum

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
13°C Niedziela
noc
12°C Niedziela
rano
14°C Niedziela
dzień
15°C Niedziela
wieczór
wiecej »