5 największych mitów o obrączkach ślubnych - obalamy wszystkie!

Planowanie ślubu to nie lada wyzwanie, które wiąże się z wieloma dylematami. Szczególnie ważnym, a co za tym idzie trudnym wyborem, jest oczywiście wybór obrączek ślubnych. W końcu symbole miłości będą zdobić dłonie małżonków przez lata. Mity na temat tej szczególnej biżuterii potrafią skutecznie utrudnić podjęcie decyzji, zatem warto je zweryfikować.

Mity dotyczące wykonania obrączek ślubnych

Najczęściej powielany mit dotyczy złotych obrączek ślubnych z kamieniami szlachetnymi. Mówi się, że zastąpienie diamentów cyrkoniami to czysta oszczędność, ponieważ oba klejnoty wyglądają tak samo. Nie jest to do końca prawda, gdyż diament odznacza się znacznie lepszą trwałością oraz umiejętnością odbijania światła. Osadzony w biżuterii zapewnia jej długowieczność. Nie można powiedzieć tego o cyrkoniach, które z czasem matowieją. Kolejny mit dotyczy matowych pierścionków. Często słyszymy, iż matowe modele zachowają perfekcyjną prezencję na dłużej, niż te wypolerowane. Nic bardziej mylnego! Wraz z biegiem czasu matowa biżuteria zacznie się błyszczeć, a błyszcząca matowieje. Na szczęście odnowienie wykończenia przywróci pierścionkom dawne piękno. Mity odnoszą się także do powstania zarysowań na powierzchni  metali szlachetnych. Mają one świadczyć o słabej jakości kruszcu. Nie jest to prawda, gdyż pojawiające się rysy to w pełni normalne skutki codziennego noszenia biżuterii. Dotyczą one nawet tych najpiękniejszych obrączek ślubnych. Renowacja przeprowadzona przez profesjonalistę skutecznie je zatuszuje.

Mity na temat zakupu obrączek ślubnych

Niezwykle często spotykamy się ze stwierdzeniem, iż żona i mąż powinni posiadać identycznie wyglądające symbole miłości. Ten mit ma niewiele wspólnego z prawdą. Konsumenci coraz częściej decydują się na wybór dwóch zupełnie różnie wyglądających pierścionków. Dzięki temu każde z nich może w pełni wyrazić siebie oraz dopasować symbol miłości do swoich preferencji. Kolejnym nieprawdziwym mitem na temat obrączek ślubnych jest stwierdzenie, iż nie powinno się kupować ich online. Mimo tego, iż zakupy w internecie stały się naszą codziennością, wciąż krąży przeświadczenie o unikaniu zamawiania symboli miłości. Jest ono absolutnie absurdalne, ponieważ sklepy internetowe dają nam wiele korzyści. Po pierwsze, posiadają one znacznie większy asortyment niż te stacjonarne, a po drugie słyną z atrakcyjniejszych cen. Wszechobecne wyprzedaże i kody rabatowe pozwolą wam na zakup biżuterii za rozsądną kwotę. Kluczowy jest jednak dobór zaufanego jubilera. Warte uwagi są między innymi obrączki ślubne marki SAVICKI.