Relacje pomiędzy Polską a Mongolią trwają, niezależnie od tego, czy placówki dyplomatycznej istnieją, czy też nie - oświadczył w środę w Ułan Bator prezydent Andrzej Duda, wręczając odznaczenia państwowe zasłużonym obywatelom Mongolii.
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą składa oficjalną wizytę w Mongolii. W środę spotkał się z absolwentami polskich uczelni i wręczył odznaczenia państwowe obywatelom Mongolii, którzy m.in. przyczynili się do zacieśniania polsko-mongolskich relacji i promowania Polski i polskiej kultury.
"Dzisiejsza uroczystość jest najlepszym dowodem tego, że relacje pomiędzy Polską a Mongolią, te zwykłe, międzyludzkie, trwają, niezależnie od tego, czy placówki dyplomatycznej istnieją, czy też nie. I to bardzo dobrze" - powiedział prezydent, wskazując, że dowodem tego są odznaczeni obywatele Mongolii.
Prezydent wyraził nadzieję, że otwarta niedawno polska ambasada i wkrótce polski urząd konsularny będą przyczyniały się do zacieśniania relacji między Polską a Mongolią.
Wcześniej na Państwowym Uniwersytecie Mongolskim, najstarszym uniwersytecie w Mongolii, utworzonym w 1942 roku, prezydent otrzymał tytuł doktora honoris causa w dziedzinie prawa.
Celem ataku miał być czołowy dowódca Hezbollahu Mohammed Haidar.
Wyniki piątkowych prawyborów ogłosił w sobotę podczas Rady Krajowej PO premier Donald Tusk.
Franciszek będzie pierwszym biskupem Rzymu składającym wizytę na tej francuskiej wyspie.
- ocenił w najnowszej analizie amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Wydarzenie wraca na płytę Starego Rynku po kilkuletniej przerwie spowodowanej remontami.
Rośnie zagrożenie dla miejscowego ekosystemu i potencjalnie - dla globalnego systemu obiegu węgla.